تاریخ انتشار: ۱۴:۱۹ - ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران پس از واکنش‌های دور از انتظار هیجانی و بسیار تند به سخنان معاونت بهداشتی وزارت بهداشت و سخنگوی ستاد کرونا، در بیانیه‌ای ضمن حمایت از معاونت بهداشتی اینگونه برخورد‌ها را موجب دلسردی فعالان جامعه پزشکی در دوره سخت مقابله با همه گیری کرونا دانستند.

علیرضا رئیسی

رویداد۲۴ مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران پس از واکنش‌های دور از انتظار هیجانی و بسیار تند به سخنان معاونت بهداشتی وزارت بهداشت و سخنگوی ستاد کرونا، در بیانیه‌ای ضمن حمایت از معاونت بهداشتی اینگونه برخورد‌ها را موجب دلسردی فعالان جامعه پزشکی در دوره سخت مقابله با همه گیری کرونا دانستند. متن کامل این بیانیه را در زیر بخوانید:

در هفته گذشته هشدار‌ها و تذکرات معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سخنگوی ستاد مقابله با کرونا، واکنش تند و دور از انتظاری را در برخی تریبون‌ها برانگیخت.

لازم میدانیم ضمن حمایت قاطع از هشدار‌ها و انجام وظیفه قانونی جناب آقای دکتر علیرضا رئیسی بر نکات زیر تاکید نماییم:

 آقای دکتر رئیسی از جدی‌ترین و دلسوزترین مدیران بحران کرونا از آغاز تاکنون بوده، که نظرات و زحمات خیل عظیم کارگزاران بهداشتی و درمانی کشور را از دور افتاده‌ترین روستا‌ها تا مراکز شهر‌ها به مسئولان اجرایی منعکس نموده است.

 آنچه در فضای مجازی از جانب ایشان انتشار یافت، مطالبی بسیار منطقی و حیاتی و در جهت حفظ سلامت مردم و انجام وظایف قانونی بوده است.


بیشتر بخوانید: نمکی در واکنش به انتقاد‌ها از اظهارات رئیسی: همکارانم حق دارند نگران خیز جدید کرونا باشند


 تندی لحن احتمالی ایشان در این نبرد رویارو با کرونا هم هیچ هدفی جز خیرخواهی برای سلامت عمومی را دنبال نمی‌کند

 آنچه در آن ویدیو انتشار یافت نمونه‌هایی از سراسرکشور و از اقشار مختلف مردم بود که با دقت و از زوایای فرهنگی گوناگون انتخاب شده بود. آشکار بود که نسبت قتل هم به خاطیان تمام شهر‌ها داده شده بود نه یک شهر خاص.

حملات توهین آمیز به ایشان و تدارک شرایطی که منجر به عذرخواهی ایشان بشود، آن هم در حالی که مستحق بالاترین تقدیر‌ها و تشویق‌ها هستند، هیچ تاثیری جز دلسردی فعالان حیطه سلامت و آحاد جامعه پزشکی نخواهد داشت.

امید است آحاد مردم شریف ایران و مسئولین محترم با رعایت اصول و ضوابط بهداشتی و انسجام ملی، یکدیگر را در کاهش عواقب و آثار زیان بار همه‌گیری بیماری کرونا و تامین سلامت جامعه بیش از پیش یاری نمایند.
اعضای هیات مدیره مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران:
۱- دکتر علی نوبخت
۲- دکتر محمدرضا ظفرقندی
۳- دکتر سید جلیل حسینی
۴- دکتر علی تاجر نیا
۵- دکتر علیرضا سلیمی
۶- دکتر محمد بیات
۷- دکتر سید احمد جلیلی
۸- دکتر امید سبزواری
۹- دکتر ناهید خداکرمی
۱۰- دکتر فاطمه نعمت اللهی
۱۱- دکتر محمود شیرزاد
۱۲- دکتر بهروز برومند
۱۳- دکتر مسعود فلاحی
۱۴- دکتر کورش هلاکویی نایینی
۱۵- دکتر بابک زمانی
۱۶- محمدرضا اسدی
۱۷- دکتر محمد وجگانی
۱۸- دکتر محمدجواد رسایی
۱۹- دکتر شهریار خاقانی
۲۰- دکتر عبدالرسول صداقت
۲۱- دکتر محمد تقی جغتایی

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: