تاریخ انتشار: ۱۸:۳۵ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۹

بازگشت آلودگی به هوای شهر‌های بزرگ از جمعه

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز پنج‌شنبه ۲۳ بهمن در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت با بهبود نسبی کیفیت هوا مواجه هستیم و مجددا از جمعه کیفیت هوا در شهر‌های صنعتی به نسبت کاهش می‌یابد.

بازگشت آلودگی به هوای شهر‌های بزرگ از جمعهرویداد۲۴ محمد اصغری در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: در پنج روز آینده در اغلب نقاط کشور جوی آرام و آسمانی صاف داریم.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: امروز مرکز و شرق خلیج‌فارس نسبتاً مواج است.

* امروز و فردا هوای کلان‌شهرها آلوده است

وی افزود: از امروز سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ تا بعدازظهر چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ افزایش غلظت و انباشت آلاینده‌ها در تهران، کرج، مشهد، تبریز و اصفهان پیش‌بینی می‌شود؛ در این راستا پتانسیل رشد شاخص کیفیت هوا تا شرایط ناسالم برای گروه های حساس و در صورت عدم کنترل منابع آلاینده (ثابت و متحرک)، در برخی مناطق در کلان شهرهای مذکور، امکان رشد شاخص تا شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها وجود دارد.

اصغری تأکید کرد: توصیه می‌شود پرهیز از ترددهای غیر ضروری به ویژه برای سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری قلبی و ریوی، در دستور کار باشد، احتیاط در فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز و مدیریت نوع سوخت واحدهای صنعتی در سطح و حومه کلان شهرها نیز مورد توجه قرار گیرد.

* کاهش موقت آلودگی هوای شهرهای صنعتی در روز ۲۳ بهمن

وی ادامه داد: در روز پنج‌شنبه ۲۳ بهمن در شهرهای صنعتی و پرجمعیت با بهبود نسبی کیفیت هوا مواجه هستیم.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز پنج‌شنبه ۲۳ بهمن در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده خواهیم داشت و این شرایط روز جمعه ۲۴ بهمن در البرز شرقی و برخی نقاط شمال‌شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

* آلودگی مجدد هوای کلان‌شهرها از جمعه ۲۴ بهمن

اصغری اظهار داشت: مجدداً روزهای جمعه و شنبه پیش‌رو، کیفیت هوا در شهرهای صنعتی به نسبت کاهش می‌یابد.

* آسمان‌ صافِ پایتخت در روزهای آینده

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده کمی ابری، در برخی ساعات همراه با غبار محلی و در بعدازظهر نیمه‌ابری پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۱۸ و ۶ درجه خواهد بود و روزهای جمعه و شنبه نیز آسمان تهران صاف همراه با غبار محلی خواهد بود.

اصغری افزود: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۸ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۴ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: