تاریخ انتشار: ۱۵:۰۵ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۹
پیشکسوت فوتبال در مورد دیدار نمادین به یاد مرحوم میناوند و انصاریان و همچنین انتخابات فدراسیون فوتبال صحبت کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال

رویداد۲۴ اول از خداوند می‌خواهم که هیچ وقت چنین بازی هایی برگزار نشود و ما عزیزی از دست ندهیم که بخواهیم چنین دیداری تدارک بدهیم. باعث افتخار است که برای یادبود از دست رفتن دو عزیز این دیدار را برگزار می‌کنیم.

این دو عزیز افرادی بودند که خنده روی لب مردم می‌آوردند و هر ویدیویی از این دو نفر ببینید در حال خنده هستند و هدفشان هم شاد کردن مردم بود. علی انصاریان هم بازی من بود و با اینکه یک پرسپولیسی اصیل است از لج افرادی که او را اذیت کردند یک سال میهمان ما بود و با جان و دل برای استقلال بازی کرد و یک بار سرش و یک بار بینی اش خورد شد و به نظرم در زمین اسطوره غیرت بود. امیدوارم این بازی از داغ خانواده این دو نفر بکاهد.

ما مردم خوبی داریم که در روزهای سخت یار و غمخوار هموطنانشان هستند. این بازی را هم با افتخار برگزار می‌کنیم. اسمش را که بازی نمی‌شود گذاشت چون 22-23 سال از نسل 98 می‌گذرد و حالا این دیدار به صورت نمادین بین تیم آن سال و سرخابی ها برگزار می‌شود و فکر می‌کنم بازی خوبی شود و امیدوارم این دیدار از داغ خانواده آن دو عزیز کمی بکاهد.

تیم 98 در دوره ای بازی می‌کردند که آنچنان پولی توی آن نبود. ما فاصله ای از لحاظ وضعیت مالی با مردم نداشتیم و از طرفی 20 سال بود تیم ما رنگ جام جهانی ندیده بود و یه جوری چشم امید مردم به آن تیم بود و هر بازی مردم ما را تا ورزشگاه آزادی همراهی می‌کردند. قبل از 98 هم سال 96 بود که آن اتفاقات عجیب و غریب رخ داد. کویت و عربستان را زدیم. به کره 6 تا زدیم و به چین رفت و برگشت 8 تا زدیم و خیلی تیم خوبی بودیم. بازیکنانی مثل باقری و دایی و عزیزی را داشتیم و در یک مقطع هاشم حیدری و بعد علی موسوی در تیم بودند.

در جوانتر ها مهدوی‌کیا و داریوش یزدانی و گل محمدی و مدیر روستا بودند و من هم جزو خوش شانس ها بودم که در کنار آن تیم قرار داشتم. بعدها چون فوتبال و پرداخت هایش حرفه ای شد و از مردم فاصله گرفت آن شرایط کمرنگ و کمرنگ تر شد و من خوش شانس بودم که در زمان خوبی در فوتبال ایران حضور داشتم.


بیشتر بخوانید: علی کریمی نمی‌تواند رئیس فدراسیون شود!


من در مورد ویژگی‌های رئیس فدراسیون آینده صحبت نمی‌کنم. تا الان ویترین فوتبال ما فقط تیم ملی بزرگسالان بوده و در بخش های نتیجه گیری عملکرد خوبی داشتیم. دو بار به جام جهانی رفتیم و تیم فوتسال و تیم های جوانان و امید و بانوان و... در مجموع خوب کار کردند ولی در بحث زیرساخت ها فوق العاده ضعیف عمل کردیم و ساختار مناسب استعدادیابی در شهرهای مختلف را ایجاد نکردیم و استعدادهایی که روی کار می آیند توسط مربیان شناخته می‌شوند و بالا می‌آیند. به نظر من رئیس فدراسیون از قبل تعیین شده است.

33 تا رای داده می‌شود که رئیس را تعیین می‌کند و این آرا از قبل چیده شده است و من نمی‌توانم دروغ بگویم. خوشحالم ما فوتبالی ها یک گزینه در این انتخابات به نام علی کریمی داریم و امیدوارم اعضای هیات ها و کسانی که حق رای دارند دلی او را انتخاب کنند ولی بعید می‌دانم آنها به یک نفر از جنس ما رای دهند و شانس زیادی برای علی متصور نیستم ولی امیدوارم برداشت من اشتباه باشد و علی رای بیاورد و اگر رئیس شد پای او هستیم و حمایتش می‌کنیم.

ما فوتبالی ها باید پشت هم باشیم و متاسفانه هنوز خیلی هایمان نمی‌دانیم چکاره‌ایم و هنوز درگیر کری های بچه‌گانه آبی و قرمز هستیم ولی باید فوتبال را از غیر فوتبالی ها پس بگیریم و لازمه اش این است که متحد باشیم. اینکه می‌گویند کریمی تجربه مدیریت ندارد حرف درستی نیست و او دیسیپلین لازم این کار را دارد و در بحث های تخصصی هم می‌تواند مشاوران خوب در کنار خودش قرار دهد که از جنس فوتبال باشند.

ما افرادی مثل علی جباری، حسن روشن، نصرالله عبداللهی، بهتاش فریبا و آنطرف آقای کلانی و دکتر زادمهر و علی آقای پروین را داریم که نمی‌دانم چرا باید بیرون گود باشند. امیدوارم علی رای بیاورد ولی همانطور که گفتم شانس زیادی ندارد و اگر هم رای نیاورد همینکه با علم به این قضایا وارد شد و کاندید شد شجاعت خودش را نشان داد و او را تحسین می‌کنم.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: