تاریخ انتشار: ۰۷:۲۶ - ۰۲ اسفند ۱۳۹۹
سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد دولت متبوعش قصد ندارد قبل از گفتگو‌های دیپلماتیک با متحدان اروپایی در خصوص برنامه هسته‌ای ایران و برجام، تحریم‌های خود علیه ایران را بردارد.

 کاخ سفید

رویداد۲۴ به گزارش رویترز، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید جمعه شب در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که دولت متبوعش قصد ندارد قبل از گفتگو‌های دیپلماتیک با متحدان اروپایی خود تحریم‌های خود علیه ایران را لغو کند.

سخنگوی کاخ سفید که با خبرنگاران همراه رئیس‌جمهور آمریکا در سفر به ایالت میشیگان گفتگو می‌کرد، در خصوص احتمال لغو تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران گفت: «هیچ برنامه‌ای برای برداشتن گام‌های بیشتر در خصوص ایران پیش از گفتگو‌های دیپلماتیک [با اروپا]وجود ندارد.»
بیشتر بخوانید: چرا ایران اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف خواهد کرد؟
وی همچنین اعلام کرد که آمریکا پیشنهاد میانجی‌گری اروپا در مذاکرات با ایران برای احیای برجام را پذیرفته است.

مقامات دولت جدید آمریکا طی روز‌های اخیر بار‌ها اعلام کرده‌اند که قبل از بازگشت آمریکا به برجام، ایران باید به تعهدات هسته‌ای خود ذیل برجام بازگردد.

در مقابل، ایران تأکید کرده است که آمریکا به‌عنوان کشوری که از برجام خارج شده و اقدام به وضع تحریم‌های شدید علیه ایران کرده است، باید علاوه بر بازگشت به برجام اقدام به رفع تحریم‌های خود علیه ایران کند تا پس از آن ایران نیز اجرای تعهدات هسته‌ای خود مطابق برجام را از سر گیرد.


منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: