تاریخ انتشار: ۰۸:۴۸ - ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱۲ نظر
رویداد۲۴ گزارش می‌دهد؛
رویداد۲۴ به مدارکی دست یافته که نشان می‌دهد سردار حسین دهقان که این روز‌ها سودای ریاست جمهوری دارد، در واگذاری یک ملک به یک موسسه خیریه توصیه‌هایی داشته است.

سردار حسین دهقان کاندیدای انتخابات 1400

رویداد۲۴ سال ۱۳۸۵ فیلم روز سوم در آخرین لحظات به جشنواره فیلم فجر رسید و بیشترین جوایز آن سال دوره را درو کرد. در آن زمان بعضی منتقدان سینما گفتند که این فیلم سفارشی بوده و با وجود اشکالات زیادی که دارد، به خاطر فضای فرهنگی وزارت ارشاد صفار هرندی، با نگاه ویژه داوران مواجه شده است.

در زمان ساخت این فیلم، حسین دهقان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور در پشت صحنه فیلم سینمایی روز سوم در خرمشهر با کارگردان، تهیه کننده، بازیگران و عوامل این فیلم گفتگو کرد. آن زمان علیرضا جلالی تهیه کننده فیلم از مسئولان بنیاد شهید و شهرستان خرمشهر و آبادان به خاطر همکاری‌های فراوان تشکر کرد. اما سازندگان روز سوم در کنار این کار فرهنگی، یک برنامه بلندمدت هم داشتند.

تهیه کننده دیگر این فیلم حمید آخوندی بود. حمید آخوندی تهیه‌کننده سینما و تلویزیون متولد ۱۳۴۰ در تهران از جمله کار‌های تلویزیونی او می‌توان به کارگردانی برنامه تلویزیونی صندلی داغ اشاره کرد. او همچنین تهیه‌کننده فیلم‌های چاقی، ماهورا و … است. وی ۳ خرداد ۹۶ بر اثر سکته قلبی فوت شد. مشهورترین برنامه صندلی داغ در آن دوره برنامه‌ای بود که سردار قالیباف در آن شرکت کرد و بعد از آن تصاویر آن برنامه، به عنوان یکی از کلیپ‌های تبلیغاتی او، در ستاد‌های انتخاباتی شهردار تهران در سال ۸۴ به نمایش در آمد.

اسفند سال ۸۸، این تهیه کننده سینما، موسسه خیریه روز سوم را تاسیس کرد. در صفحه اول سایت این خیریه آمده است «بعد از تولید فیلم سینمایی روز سوم، تهیه کنندگان این فیلم یعنی علیرضا جلالی و حمید آخوندی به همراه کارگردان آن، محمدحسین لطیفی تصمیم گرفتند بخشی از عواید فیلم را به راه‌اندازی یک موسسه خیریه اختصاص دهند»

فیلم روز سوم در سال ۸۶، فروش فوق‌العاده‌ای نداشت و با توجه به هزینه بالای تولید فیلم، بعید است چیزی به نام عایدی نصیب سازندگان فیلم شده باشد. اخراجی‌ها، توفیق اجباری، پارک وی، کلاغ پر، کلاهی برای باران و... فیلم‌هایی بودند که همان سال بیشتر از فیلم روز سوم فروش داشتند، اما هیچکدام خیریه‌ای تاسیس نکردند! روز سوم در تهران حدود سیصد میلیون تومان فروش داشت.

اعضای اولیه هیات مدیره این خیریه، مرحوم حمید آخوندی، کیاندخت صراف‌ها، نسرین نعمتی، فرشته طالب‌زاده (روابط عمومی سریال دولت مخفی و فیلم روز سوم) زینب خیرخواه به سمت عضو هیات‌مدیره (به عنوان عضو علی‌البدل) زهره دیناروند و علیرضا جلالی دیگر تهیه کننده روز سوم بودند.

با این حال وقتی دفتر این خیریه در کرج افتتاح می‌شد، خبرگزاری شبستان نوشته بود حسین دهقان به عنوان رییس هیات امنای این موسسه است و چهره‌های نام آشنایی مانند حسین قریب (مدیرعامل سابق باشگاه استقلال)، پرویز کاظمی (وزیر دولت هشتم)، حبیب احمدزاده (نویسنده) و مهسا کرامتی (بازیگر) اعضای هیات امنای این موسسه هستند.

در حال حاضر عارفه دولتشا مدیرعامل این شرکت است و محمد حسین لطیفی، کارگردان روز سوم هم به جمع اعضای هیئت مدیره این خیریه اضافه شده است. محمدحسین لطیفی کارگردان، در هیات مدیره خیریه کودکان نیکوکار موعود ایرانیان و خیریه هنرمندان مهر آفرین هم عضویت دارد. در خیریه نیکوکار موعود ایرانیان، چهره‌های مشترک دیگری هم حضور دارند. در سایت این مجموعه همچنین از اعضای خیریه دعوت شده تا کودکان برای تهیه کننده مغفور مجموعه، نامه بنویسند!


بیشتر بخوانید: اسناد و ارقام باور نکردنی درباره خیریه همسر قالیباف/ زمین‌ها چگونه و با چه قیمتی واگذار شدند؟ +سند


آنچه فعالیت‌های این خیریه دوباره خبرساز کرده، نه فعالیت‌های سینمایی بلکه ساختمان اصلی این خیریه است. در توضیحات تاسیس این موسسه آمده است «مساعدت و همکاری شهردار محترم تهران دکتر قالیباف با موسسه که منجر به در اختیار گذاشتن ساختمانی دو نیم طبقه به شکل اجاره شد، بازسازی آن در دستور کار قرار گرفت و شش ماه به طول انجامید با صرف هفتاد میلیون تومان کاملاً نوسازی گردید. به موازات نوسازی ساختمان جلسات هیئت مدیره تشکیل و مقرر شد در ارتباط با موضوع «حمایت از دانش آموزان و دانشجویان بی سرپرست و بد سرپرست برای ادامه تحصیل» خیریه فعالیت نماید.»

این خیریه در یکی از خیابان‌های تهران واقع در گیشا، خیابان بلوچستان قرار دارد. یکی از همسایگان این ملک به رویداد۲۴ می‌گوید این ساختمان دفتر تهیه‌کننده فیلم برای برنامه‌های فیلمسازی خود است و طبقه دوم موسسه، کاملا در اختیار گروهی از فیلمسازان است که ارتباطی با موسسه خیریه ندارند. او می‌گوید در حال حاضر عوامل یک سریال دیگر، ظاهرا به نام سنجر خان، به این ساختمان رفت و آمد دارند.

نکته مهم درباره ملک گیشا که در اختیار این خیریه سینمایی قرار گرفته، این است که صاحب اصلی این ملک شهرداری تهران است. رویداد۲۴ به مدارکی دست یافته است که نشان می‌دهد سردار حسین دهقان که این روز‌ها سودای ریاست جمهوری دارد، توصیه‌هایی برای واگذاری این ملک داشته است.

سردار حسین دهقان در نامه به سردار عیسی شریفی که آن زمان قائم مقام قالیباف در شهرداری تهران بود، از او خواسته این ملک در اختیار عوامل این فیلم گذاشته شود.

یکی از مدیران شهرداری منطقه ۲ به رویداد۲۴ می‌گوید تا امروز بار‌ها برای تخلیه این دفتر فیلمسازی نامه نگاری شده است، اما مقاومت‌هایی وجود دارد و اصرار دارند که موسسه در همین مکان به کار خود ادامه دهد.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
2
2
استغفرالله بعید است!!!!!
پاسخ ها
محمدمعصومی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
استغفار تو از چه بود ؟
از بعید بود سعید بود انسان بود
بعید نبود سعید نبوده کی بود
گرگ زخمی
محمدمعصومی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۸
بعید نبود
بعید نبود
سعید بود.؟ نه هرگز
سعید که نام نبود مرام بود
سعادت آدم کاردرست بود
هرکس که بعید از فریب بود
.........................
گرگ زخمی
محسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
0
6
متاسفانه فساد در سطح کلان در کشور بیداد میکند ،بیچاره مردم که فقط باید سختی ها را تحمل کنند .شرم بر کسانیکه دست در جیب ملت دارند .
پاسخ ها
محمدمعصومی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۸
فساد دزد حماقت است
بیداد دشمن عدالت است
غیر قابل تحمل است و
تحمل نمی‌کنند
شرم ندارند کسانیکه
دست کج دارند و
حق ملتی را زیر پا له می‌کنند
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
0
4
اموال مردم را تحت عنوان خیریه غصب و بعد از گذشت مدتی و چند مدیر که تعویض شد با مستند سازی به نام خود می کنند !
پاسخ ها
محمدمعصومی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۸
نام خود می‌کنند !
با مرگ نام حذف میشود
اما مرام خوب یا بد هرگز
حتی تا قیامت
در بهشت یا جهنم خواهد بود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
1
1
رزمندگان دفاع مقدس معسرفاقدبیمه آقایان عزیز
پاسخ ها
محمدمعصومی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۸
حضور ظاهری در لشگر جنگ
به معنی بودن
در لشگر دفاع مقدس
نبوده است
مجید بیات
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۸
3
2
حسین دهقان انسان پاکی است استفاده شخصی هم نکرده چرا الکی تخریب بشه ،
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۸
3
1
هنوزشروع نشده دنبال تخریب سرداردکتردهقان که یاوراقشارمردم بخصوص ضعفا ورای وطن دوستان واقعی ایران است،،،هستند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۸
1
1
خجالت بکشید . برای تخریب افراد دنبال چه چیزهای نامربوط که نمی گردید!!
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: