تاریخ انتشار: ۱۴:۰۳ - ۰۹ اسفند ۱۳۹۹
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: سفر‌های نوروزی از هر نوعی باید ممنوع شود.

رئیس بخش عفونی مسیح دانشوری: سفر‌های نوروزی باید ممنوع شود

رویداد۲۴  دکتر داود پیام طبرسی، با اشاره به واردات ۱۰۰ هزار دوز واکسن روسی برای تزریق به گروه‌های دارای اولویت ازجمله کادر درمان اظهار کرد: روز گذشته علاوه بر تزریق واکسن به کادر درمان، وزارت بهداشت از آغاز واکسیناسیون برای سالمندان خبر داد؛ امیدواریم تا شهریور و مهر سال ۱۴۰۰، همه مردم علیه ویروس کرونا واکسینه شوند.

وی درباره نقاط پرخطر ویروس جهش یافته کووید۱۹ گفت: ویروس مرز ندارد و اگر در یک نقظه شیوع پیدا کند، در همه جا این شیوع خواهد داشت. ویروس جهش یافته انگلیسی هم همه جا پخش شده و در یک نقطه نیست. ویروسی که در حال حاضر در حال شیوع است، ویروسی نیست که سال گذشته در ووهان چین آغاز به همه‌گیری کرد و مشابه ویروس ایتالیایی و انگلیسی است. این ویروس سرعت انتقال بیشتر و شدت و مرگ و میر بالاتری دارد.


بیشتر بخوانید: وزیر بهداشت: موج چهارم کرونا در راه است


رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری در ادامه با انتقاد از طبقه‌بندی سفر‌های نوروزی بیان کرد: امسال، سال مناسبی برای سفر نیست، زیرا ما با یک ویروس جهش یافته روبرو هستیم و یک استان در حال حاضر با وضعیت قرمز مواجه شده است و امکان خطر در سایر استان‌ها هم هست. برخورد‌های اجتماعی باید به میزان بالایی کاهش پیدا کند و باید این نکته را حتما مدنظر قرار دهیم که سلامتی همیشه مهم‌ترین نکته است.

طبرسی در پایان ضمن اعلام این خبر که قانونی برای پرستاران باردار در نظر گرفته شده، تاکید کرد: با توجه به فوت دو پرستار باردار، قانونی برای منع ورود پرستاران وضع شده که از فعالیت پرستاران هفت ماه به بالا در همه بخش‌های بیمارستان و نه‌تن‌ها بخش‌های کرونایی ممانعت به عمل آید.

منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: