تاریخ انتشار: ۰۷:۴۳ - ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
سرپرست مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی گفت: پرداخت تسهیلات شهریه توسط بنیاد شهید طبیعتاً طبق آیین نامه‌ای که دارد، انجام می شود.

پرداخت شهریه

  رویداد۲۴سرپرست مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی گفت: پرداخت تسهیلات شهریه توسط بنیاد شهید طبیعتاً طبق آیین نامه‌ای که دارد به جانبازان ۲۵ درصد به بالا و فرزند و همسرش تعلق می‌گیرد به صورت ۱۰۰ درصد، ولی برای جانبازان زیر ۲۵ درصد و خانواده این عزیزان تسهیلات پرداخت شهریه توسط بنیاد تعلق نمی‌گیرد و باید شهریه را خودشان پرداخت کنند.

احمد صالحی آرا، سرپرست مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با میزان گفت: میزان پرداخت شهریه برای دانشجویان جامعه هدف شاهد و ایثارگر باید به اطلاع برسانم که جامعه هدفی که در واقع مد نظر قانون هست شامل همسر و فرزند شهید، جانباز ۲۵ درصد به بالا فرزند و همسر آنان، آزاده، همسر و فرزند ایشان می‌باشد.
بیشتر بخوانید: چالش بزرگ بودجه‌ای دانشگاه تهران در صورت بازگشایی دانشگاه‌ها در سال آینده
وی افزود: این گروه که تماماً تحت پوشش بنیاد شهید هستند و بنیاد شهید موظف به پرداخت ۱۰۰ درصد شهریه این عزیزان است البته طبیعتا در این پرداخت‌ها بنیاد هم یک شرایط و ضوابطی دارد که آن ضوابط به ذینفعان این موضوع از قبل اعلام می‌شود و مطلع هستند. (هر چند که سال هاست بنیاد شهید بجهت بی اعتنای دولت به مطالبات، به دانشگاه آزاد اسلامی بدهکار می‌باشد).

وی ادامه داد: متقاضیان استفاده از طرح دکترای بدون آزمون یک آیین نامه اجرایی دارد که در این آیین نامه هیچ امتیازی برای متقاضیان شاهد و ایثارگر دیده نشده و همه متقاضیان به صورت یکسان در این آزمون با شرایطی که در آیین نامه ذکر شده می‌توانند شرکت کنند و از آن بهره‌مند شوند.

صالحی آرا توضیح داد: البته برای متقاضیان شرکت در دوره دکترا در واقع دو نوع پذیرش داریم، پذیرش با آزمون - پذیرش بدون آزمون، در دوره بدون آزمون که عرض کردم آیین نامه خاص خودش را دارد و همه شرکت کنندگان در این مرحله از شرایط یکسان برخوردار هستند، ولی در دوره‌های با آزمون متقاضیان شاهد و ایثارگر می‌توانند از امتیازات و سهمیه بنیاد شهید با شرایطی که خود بنیاد اعلام می‌کند بهره برداری و استفاده کنند.

صالحی آرا اظهار کرد: پرداخت تسهیلات شهریه توسط بنیاد شهید طبیعتاً طبق آیین نامه‌ای که دارد به جانبازان ۲۵ درصد به بالا و فرزند و همسرش تعلق می‌گیرد به صورت ۱۰۰ درصد، ولی برای جانبازان زیر ۲۵ درصد و خانواده این عزیزان تسهیلات پرداخت شهریه توسط بنیاد تعلق نمی‌گیرد و باید شهریه را خودشان پرداخت کنند.

سرپرست مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی راسا در قالب تسهیلات آموزشی برای جانبازان کمتر از ۲۵ درصد و رزمندگان خدماتی پیش‌بینی شده که برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود و ارائه خدمت می‌شود.

وی افزود: متقاضیان شاهد و ایثارگر هیئت علمی می‌بایست در فراخوان‌های اعلامی از سوی دانشگاه آزاد همانند سایرین شرکت نمایند و در صورت پذیرفته شدن در سیر مراحل انتخاب، مرکز شاهد و ایثارگران می‌تواند از ۲۰ درصد حق جذب برای آنان استفاده نماید.
منبع: میزان
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: