تاریخ انتشار: ۱۰:۰۳ - ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
حسین کنعانی مقدم:
حسین کنعانی مقدم گفت: روسای قوا نباید در انتخابات شرکت کنند همین‌که مجلس و قوه قضائیه را خوب بچرخانند کافی است. اگر رئیسی قوه قضائیه را رها کند و وارد قوه مجریه شود و رای نیاورد هم قوه قضائیه را از دست داده ایم.

سران قوا نباید وارد عرصه انتخابات ۱۴۰۰ شوند/ لاریجانی بدون ائتلاف همه نیرو‌ها رای نمی‌آورد

رویداد۲۴  حسین کنعانی مقدم، فعال سیاسی اصول‌گرا، در رابطه با روند ائتلاف اصولگرایان تا فرصت باقیمانده به انتخابات ریاست جمهوری گفت: به نظر من در انتخابات 1400 باید از فرد محوری عبور کنیم و ببینیم چه کسی می‌خواهد بیاید و مشکلات مردم را حل کند و آیا او این قابلیت را دارد و یا اینکه خود او مشکلی به مشکلات مردم، اضافه خواهد کرد. اصولگرایان باید در مورد دولتی ائتلافی به اتحاد برسند و کسی را در بین خودشان انتخاب و تعهد کنند که دولتی کارآمد و چابک در تراز انقلاب اسلامی تشکیل می‌دهند تا مردم به آن کاندیدا رای بدهند؛ فرد اصلح بدون مقبولیت برای جمهوری اسلامی فایده‌ای ندارد.

او تاکید کرد: فرد بدون رای مردم رئیس جمهور نیست، رئیس نظام است.

کنعانی مقدم در رابطه با کاندیداتوری سران قوا گفت: نظر شخصی من این است که روسای قوا نباید در انتخابات شرکت کنند همینکه مجلس و قوه قضائیه را خوب بچرخانند کافی است و باید از آن‌ها ممنون و متشکر باشیم. اگر رئیسی قوه قضائیه را رها کند و وارد قوه مجریه شود و رای نیاورد هم قوه قضائیه را از دست داده ایم و هم قوه مجریه را و این بار باید از صحنه کنار برود، چون نتوانسته است در انتخابات پیروز شود.


بیشتر بخوانید: بررسی وضعیت علی لاریجانی در انتخابات ۱۴۰۰ در کلاب هاوس /ابطحی: لاریجانی وارد انتخابات نمی‌شود


کنعانی مقدم خاطرنشان کرد: در انتخابات ریاست جمهوری کسانی که قبلا خود را انتخاب کرده و قبول نشده اند رییسی، قالیباف و رضایی و ... هستند و گروه دیگری نیز تا به حال وزن کشی نشده اند و معلوم نیست اقبال مردم به آن‌ها چگونه باشد.

او ادامه داد: گروه بعدی در طیف نظامیان قرار دارند و خود را به خانواده نظامیان وابسته می‌دانند. به نظر من همه این گروه‌ها باید ائتلاف کنند و به نفع رییسی کنار بروند و تیم قدرتمندی را درست کنند در این صورت شانس بیشتری دارند تا اینکه به صورت متفرق در انتخابات حاضر شوند در غیر این صورت به نظر من، شانس کسانی که در دوره‌های قبل آمده و وزن کشی شده اند، بیشتر است.

کنعانی مقدم در پایان گفت: سعید محمد، آذری جهرمی و لاریجانی نیز مطرح هستند؛ لاریجانی پایگاهی در جریان اصولگرایی دارد، ولی بدون ائتلاف همه نیرو‌ها نمی‌تواند رای بیاورد.

منبع: برنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
احسان معتمدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۱
0
0
اگر تمام اصلاح طلبها و اصول گرایان اقای لاریجانی را کاندید کنند انقدر ما مردم از او متنفریم ابدا رای نمیاورد مگر در حد 30 یا چهل رای خانواده اش اگر خانواده اش قبولش داشته باشند فکر کنم علی مطهری هم او را قبول ندارد اگر شورای نگهبان تمام کاندیداهای انتخابات را رد صلاحیت کند و فقط علی لاریجانی تایید شود باز مردم ایران ابدا به او رای نمیدهند مگر تقلب کنید و صندوق رای پر بسازید مثل انتخابات ترامپ بدبخت رای اورده بود و سیستم امریکا پهار ایالت کوچک و بی اهمیت را انتخاباتش را قفل کرد سپس صندوق های رای الکی امدند و بچه ها بایدن را پیروز کردند هرچی ترامپ قمار باز فریاد زد فایده ای نداشت
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: