قالیباف بابت خبرِ دستکاری بودجه شکایت می‌کند | رویداد24
تاریخ انتشار: ۲۱:۳۸ - ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
حسین قربان‌زاده، مشاور ارشد باقر قالیباف، رئیس‌مجلس، در یک گفتگو در شبکه‌اجتماعی کلاب‌هاوس، گفته: «فردا مجلس از خبرگزاری ایرنا شکایت می‌کند» بابت آن‌چه «افترا به مجلس و رئیس مجلس از راه انتشار خبر "دستکاری مجلس در بودجه"» خوانده.

 خبرِ دستکاری بودجه

رویداد۲۴حسین قربان‌زاده، مشاور ارشد باقر قالیباف، رئیس‌مجلس، در یک گفتگو در شبکه‌اجتماعی کلاب‌هاوس، گفته: «فردا مجلس از خبرگزاری ایرنا شکایت می‌کند» - بابت آن‌چه «افترا به مجلس و رئیس مجلس از راه انتشار خبر "دستکاری مجلس در بودجه"» خوانده.

حسین قربانزاده در این گفتگو، کلیت تغییرات در بودجه را رد نکرد، اما گفت که طبق آیین‌نامه مجلس کار غیرقانونی صورت نگرفته است و به گفته او "هیچ ردیفی در صحن مجلس تصویب نمی‌شود که کمیسیون بخواهد آن را تغییر بدهد. "

به گفته قربان‌زاده جدول منتشر شده در ایرنا درست نیست.
بیشتر بخوانید: واکنش قالیباف به فایل صوتی ظریف/ خون سردار سلیمانی غرب گرا‌یان را رسوا خواهد کرد
این در حالی است که ایرنا در گزارشش گفته که این جدول شامل تمام تغییرات نیست؛ ضمن اینکه به گفته این خبرگزاری بودجه بعضی نهاد‌ها مثلا بودجه در نظر گرفته شده برای اصلاح ساختار بودجه بدون اجازه دولت "خط خورده است. "

روزنامه سازندگی نیز روز دوشنبه ششم اردیبهشت ماه طی گزارشی در همین زمینه نوشت که این دست‌کاری‌ها در ۲۰۰ بند از جداول و برخی احکام رخ داده.

ایرنا امروز جدولی را به نام جدول ۱۷ منتشر کرد که بر اساس آن کمیسیون تلفیق مجلس بودجه نهاد‌هایی را بدون اطلاع دولت هزاران میلیارد تومان افزایش داده است.

دستکاری در جدول بودجه‌ها را اولین بار علی خضریان، نماینده مجلس مطرح کرد.
 
منبع: اسکان نیوز
برچسب ها: رویداد24 ، قالیباف ، بودجه
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
0
0
هرکس با باقر درافتد ورافتد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: