تاریخ انتشار: ۱۱:۵۷ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

افزایش جهش‌های جدید ویروس با گردش کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، به تشریح برنامه های هفته سلامت در پاندمی کرونا پرداخت و گفت: جهش های جدید ویروس با گردش بیماری افزایش می یابد.

راه های پیشگیری از ویروس کرونا

رویداد۲۴ جلیل کوهپایه زاده، روز شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰، در نشست خبری به تشریح برنامه‌های هفته سلامت پرداخت و در ادامه گزارشی از وضعیت بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی ایران ارائه داد.

وی با اشاره به تلاش‌هایی که در نظام سلامت کشور صورت می‌گیرد، گفت: در سال ۱۴۰۰ هم کماکان با پاندمی کووید ۱۹ دست به گریبان هستیم و هر روز جهش جدیدی را شاهد هستیم. قطعاً وقتی گردش ویروس بیشتر می‌شود، جهش‌های جدیدی نیز رخ می‌دهد.

کوهپایه زاده با عنوان این مطلب که راه گریزی از کرونا نیست، افزود: در حال حاضر با رعایت پروتکل‌ها و واکسیناسیون می‌توان با این بیماری مقابله کرد.

وی ادامه داد: آنچه مهم است، مدافعان سلامت در این مسیر دست از تلاش برنداشته اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: در سال گذشته دانشگاه‌ها همه انرژی خود را صرف بیماری کرونا کردند و ما هم با بیش از ۵.۴ میلیون نفر جمعیت تحت پوشش، بیشترین بار بیماری را تحمل کرده ایم و شاید در استان تهران، اولین دانشگاه باشیم.


بیشتر بخوانید: همه آنچه درباره کرونای آفریقای جنوبی باید بدانید


وی گفت: در شرایطی با کرونا برخورد کردیم که با تحریم‌های دارویی مواجه بودیم.

کوهپایه زاده با اشاره به افتتاح بیمارستان در منطقه شهر قدس با جمعیت ۴۰۰ هزار نفری، افزود: این بیمارستان با ۱۶۰ تخت افتتاح شد و امیدواریم به همین تعداد تخت بیمارستانی نیز در شهر ملارد افتتاح کنیم.

در ادامه بابک عشرتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران در ارتباط با واکسن کرونا برای جمعیت تحت پوشش، گفت: بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت، کار واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال را از سه شنبه گذشته آغاز کرده ایم.

وی افزود: بر اساس ظرفیتی که وجود دارد با سالمندان تماس می‌گیریم تا برای تزریق واکسن مراجعه کنند.

عشرتی گفت: سالمندان نگران نباشند و لازم نیست حضوری مراجعه کنند. همکاران ما حتماً تماس می‌گیرند.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: