تاریخ انتشار: ۱۵:۱۳ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر

میرتاج‌الدینی: تمایل عربستان به برقراری روابط با ایران، پیروزی میدان بر دیپلماسی است

نایب‌رئیس فراکسیون نیرو‌های مردمی انقلاب گفت: جمهوری اسلامی پس از گوشزد‌ها مکرر به عربستان درباره اشتباه آن‌ها در حمله به یمن و تذکر درباره ضرورت احترام به حقوق ملت این کشور، از مردم مظلوم یمن طی تجاوز ۶ ساله عربستان و هم‌پیمانانش حمایت کرد که در نهایت منجر به تضعیف عربستان شد.

میرتاج‌الدینی: تمایل عربستان به برقراری روابط با ایران، پیروزی میدان بر دیپلماسی است

رویداد۲۴ سید محمد رضا میرتاج‌الدینی با اشاره به تصمیم بن سلمان برای برقراری مجدد روابط با جمهوری اسلامی ایران بعد از شکست در حوزه یمن، گفت: این اتفاق یکی از نمونه‌های پیروزی میدان بر مذاکره و دیپلماسی است و نشان می‌دهد اگر در میادین با اقتدار وارد شویم، طرف مقابل از مسیر انحراف به سمت حقیقت باز می‌گردد.

به گزارش خانه ملت، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به ایستادگی ایران در مقابل تمام فشار‌ها و تحریم ها، اظهار داشت: بعد از شکست مفتضحانه عربستان در جنگ یمن و بعد از پایان کار دوره ترامپ، بن سلمان متوجه شد مقابله با ایران به نفعش نیست.

وی همچنین روابط جمهوری اسلامی با کشور‌های همسایه و مسلمان در منطقه را بر پایه روابط متقابل دانست و افزود: جمهوری اسلامی پس از گوشزد‌ها مکرر به عربستان درباره اشتباه آن‌ها در حمله به یمن و تذکر درباره ضرورت احترام به حقوق ملت این کشور، از مردم مظلوم یمن طی تجاوز ۶ ساله عربستان و هم پیمانانش حمایت کرد که در نهایت منجر به تضعیف عربستان شد.


 بیشتر بخوانید: چرا مواضع بن سلمان درمورد ایران ناگهان دگرگون شد؟


میر تاج الدینی در ادامه طرح صلح هرمز را مثل سایر طرح‌های صلح جمهوری اسلامی در راستای رشد، توسعه و عزت کشور‌های منطقه توصیف کرد و بیان داشت: کشور‌های منطقه باید بدانند وابستگی به ابرقدرت‌ها که نگاه گاو شیرده را به کشور‌های عربی دارند، درست نیست.

نایب رئیس فراکسیون نیرو‌های مردمی انقلاب در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: کشور‌های منطقه به خصوص عربستان باید بدانند تنها با برقراری روابط دوستانه و برادرانه با کشور‌های مسلمان می‌تواند به توسعه حقیقی دست پیدا کند.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
نادر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۱
0
1
حرف مفت نزن.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: