تاریخ انتشار: ۱۵:۵۱ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰
نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران از ادامه روند نزولی قیمت‌ طلا و سکه خبر داد و گفت: انواع سکه در حال تخلیه حباب کامل هستند.

پیش‌بینی قیمت طلا

رویداد۲۴ محمد کشتی‌آرای درباره روند قیمت طلا و سکه توضیح داد: باتوجه به کاهش ۱۱دلاری اونس جهانی و افت ۲۰۰تومانی نرخ ارز نسبت به آخرین معاملات هفته گذشته، قیمت طلا و سکه امروز هم ارزان شد.

این فعال بازار طلا از ادامه تعطیلی‌ بازار خبر داد و گفت: به دلیل وضعیت وخیم بیماری کرونا، تعطیلی بازار برای هفته چهارم تمدید شد و برهمین اساس نبود تقاضا روند نزولی قیمت طلا و سکه را بیشتر کرد.

او با اشاره به کاهش حباب سکه از ابتدای سال اضافه کرد: در سایه نبود تقاضا حباب انواع سکه در حال تخلیه کامل است به طوریکه حباب سکه طرح جدید از ۶۰۰هزار تومان ابتدای سال به ۱۵۰هزار تومان رسید.


بیشتر بخوانید: سقوط بزرگ قیمت طلا در راه است؟


کشتی‌آرای با بیان اینکه روند نزولی ادامه‌دار خواهد بود تاکید کرد: تا زمانی که سیگنال‌های مثبت از سمت برجام ادامه داشته باشد طلا و سکه در شیب نزولی حرکت خواهد کرد و چنانچه توافقی صورت بگیرد سرعت کاهش قیمت‌ها بیشتر خواهد شد.

قیمت طلا و سکه ۱۱اردیبهشت ماه ۱۴۰۰
نایب رییس دوم اتحادیه طلا در پایان به تشریح قیمت‌های امروز پرداخت. به گفته این فعال صنفی قیمت سکه امامی امروز به ۹میلیون و ۸۲۰هزار و سکه طرح قدیم به ۷میلیون و ۷۰۰هزار تومان کاهش یافت.

کشتی‌آرای افزود: امروز قیمت نیم سکه به پنج میلیون و ۴۰۰هزار، ربع سکه سه میلیون و ۵۰۰هزار و سکه یک گرمی به یک میلیون و ۹۵۰هزار تومان رسید؛ همچنین قیمت هر مثقال طلای ۱۷عیار بر اساس ارزش اونس جهانی و نرخ ارز چهار میلیون و ۲۲۰هزار و هر گرم طلای ۱۸عیار ۹۷۴هزار تومان است.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: