تاریخ انتشار: ۱۲:۲۹ - ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰
اگر یحیی تصمیم به استفاده از دو مهاجم بگیرد دو ستاره آماده این روزهای پرسپولیس باید نیمکت نشین شوند.

یحیی گل محمدی

رویداد۲۴ پرسپولیس این روزها در فاز هجومی خود با تعدد نفرات آماده روبه رو شده است. موضوعی که اگرچه به دردسر شیرین یحیی تبدیل شده است اما در ادامه راه می تواند برای این تیم چالش هایی به دنبال داشته باشد. در نیم فصل اول و زمانی که مهدی ترابی و مغانلو در پرسپولیس حضور نداشتند و آل کثیر هم محروم بود. مربع تهاجمی پرسپولیس با حضور امیری، عبدی، عالیشاه و پهلوان وگاهی احمد نوراللهی شکل می گرفت. اما حالا پرسپولیس دو مهاجم مدعی در ترکیب خود دارد و برای دو بازیکن کناری خط هافبک ۴ بازیکن آماده در ترکیب خود دارد.

اگر یحیی تصمیم به بازی با دو مهاجم بگیرد در آن صورت از بین ترابی، عالیشاه، پهلوان و امیری تنها دو بازیکن فرصت بازی در اختیار خواهند داشت که البته یکی از گزینه ها قطعا مهدی ترابی خواهد بود. انتخاب بعدی یحیی هم وحید امیری بازیکن ملی پوش پرسپولیس است که حتی در تیم ملی هم کمتر دیده شده روی نیمکت بنشیند. امیری در لیگ قهرمانان در دفاع چپ به میدان رفت اما با بازگشت سعید آقایی، امیری چاره ای جز اضافه شدن به فاز هجومی پرسپولیس ندارد.


بیشتربخوانید: باشگاه پرسپولیس: بازیکنان ما پیشنهاد ۵۰ میلیاردی دارند!


در این صورت عالیشاه و پهلوان که نمایش بی نظیری در ماه های اخیر داشته اند به نیمکت منتقل می شوند. مگر اینکه یحیی تصمیم به استفاده از یک مهاجم در خط حمله خود بگیرد. در این صورت احتمالا شاهد زوج مغانلو و امیری در خط حمله پرسپولیس خواهیم بود تا از بین عالیشاه و پهلوان یک بازیکن به ترکیب پرسپولیس اضافه شود و آل کثیر فعلا به روی نیمکت منتقل شود. همه اینها در شرایطی است که یحیی، سیامک نعمتی را هم یک خط عقب تر برده تا در سمت راست خط دفاعی به جای شیری بازی کند.

باید منتظر ماند و دید در ادامه لیگ یحیی چه استراتژی برای راضی نگه داشتن بازیکنان آماده خود خواهد داشت. بازیکنانی که هر کدام از آنها به نوعی مورد علاقه سرمربی پرسپولیس هستند اما فعلا شرایط به گونه ای است که عملا فرصت حضور در ترکیب اصلی برای تعدادی از انها فراهم نیست.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: