تاریخ انتشار: ۱۳:۱۲ - ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با توجه به پیشینه نامطلوب دیدارهای سپاهان و سرخپوشان قبل از برگزاری این دیدار در هفته بیست و دوم در نامه‌ای به سازمان لیگ خواستار رسیدگی به برخی موارد شده بود.

درگیری پرسپولیس و سپاهان

رویداد۲۴ با توجه به پیشینه نه چندان خوب بین سپاهان و پرسپولیس و بازی‌های جنجالی که دو تیم در تهران و اصفهان پشت سر گذاشته بودند جعفر سمیعی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در نامه‌ای به سازمان لیگ خواستار رسیدگی به برخی موارد شد.

درخواستی که البته به مذاق سپاهانی‌ها خوش نیامد و شب گذشته هم رضا فتاحی مدیر زردپوشان اصفهانی به آن معترض شد. در نشست هماهنگی قبل از بازی هم به سرخپوشان خرده گرفته شده بود که چرا چنین درخواست هایی داشته‌اند.

  البته اتفاقاتی که در اصفهان رخ داد نشان داد که درخواست باشگاه پرسپولیس خیلی بی‌ربط هم نبوده است. حتی اگر قرار بود این بازی در تهران برگزار شود و اگر سپاهانی‌ها هم چنین درخواستی از سازمان لیگ داشتند جای تعجب نداشت.

  وقتی در یک بازی بدون تماشاگر و البته بدون درگیری هیجانی و خاص در درون زمین بازیکنان دو تیم تحمل خود را از دست می‌دهند و آن تصاویر زشت را خلق می‌کنند مشخص است که هر یک از این دو تیم که میزبان باشند باید حواسشان به شرایط باشد و البته در این بین سازمان لیگ هم باید واکنش نشان دهد که چرا با علم به اینکه می‌دانسته این بازی حساسیت‌های کاذب خودش را دارد برای پیشگیری از این موارد اقدامات جدی تری انجام نداده است.

  تجمع هواداران مقابل هتل آن هم در شرایط کرونایی آیا بدعت جدید است که تیم‌ها برای قدرتنمایی و به رخ کشیدن خود به حریف انجام می‌دهند؟ ایجاد مزاحمت هواداران برای تیم مقابل در مسیر رسیدن به هتل یا ورزشگاه موضوع آزاردهنده‌ای است اما واقعا رسیدگی به این موارد و کنترل آن به عهده کیست؟


  بیشتر بخوانید: اتفاقات زشت پس از بازی زیبا/ ال‌کلاسیکو نمی‌خواهیم، دعوا را تمام کنید!


  رسیدگی به حضور پرشمار افراد متفرقه که هیچ یک از دو باشگاه مسئولیت حضور آنها را در ورزشگاه قبول نمی‌کنند به عهده کدام یک از ارکان فوتبالی است؟ این چه رسمی است درحالی که در نشست‌های هماهنگی تعداد همراهان تیم‌ها مشخص می‌شود اما روز بازی هیچ یک از این موارد رعایت نمی‌شود؟ به نظر می‌رسد سازمان لیگ هم باید ورود جدی به این مسائل داشته باشد و اگر از سوی هر باشگاهی تخلفی صورت می‌گیرد برخورد قاطع تری از خود نشان دهد.

  نامه‌ای که سمیعی در اختیار سازمان لیگ قرارداده دقیقا به مواردی اشاره کرده که همان‌ها باعث ایجاد حاشیه شد و نشان می‌دهد که مدیریت این باشگاه پیش‌بینی این مسائل را کرده است.

  در این نامه ذکر شده که اول از حضور هواداران مقابل فرودگاه و هتل جلوگیری شود، دوم اینکه همراهی نکردن و ایجاد هرگونه مزاحمت هنگام انتقال تیم به استادیوم، سوم جلوگیری از حضور نفرات اضافی در محل برگزاری مسابقه و الزام به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و چهارم اختصاص مسیر مناسب جهت تردد پرسپولیس تا فرودگاه بعد از بازی.

  نامه‌‌ی پرسپولیس که باعث خشم سپاهانی‌ها شد

  منبع: فارس
  خبر های مرتبط
  نظرات شما
  نام:
  ایمیل:
  * نظر: