امهال اقساط دریافت‌کنندگان تسهیلات آسیب‌دیده از کرونا و تحریم | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۳ - ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
در جلسه هیئت امنای صندوق توسعه ملی به ریاست روحانی تصویب شد؛
اعضای هیئت امنای صندوق با توجه به وضعیت اقتصادی متاثر از شیوع کرونا و تحریم‌های همه‌جانبه، با امهال اقساط تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی و عشایری که از محل اعتبار یک و نیم میلیارد دلاری تخصیص یافته از این صندوق پرداخت شده بود، موافقت کردند.

امهال اقساط دریافت‌کنندگان تسهیلات آسیب‌دیده از کرونا و تحریم

رویداد۲۴ در جلسه هیئت امنای صندوق توسعه ملی امهال اقساط دریافت کنندگان تسهیلات ارزی و ریالی آسیب‌دیده از کرونا و تحریم‌ها به تصویب رسید.

نخستین جلسه هیئت امنای صندوق توسعه ملی در سال ۱۴۰۰ روز سه‌شنبه به ریاست حسن روحانی رئیس جمهور برگزار و در این جلسه برای رفع مشکلاتی که شرایط کرونایی برای افراد دریافت کننده تسهیلات ریالی و ارزی این صندوق ایجاد کرده بود، تصمیماتی اتخاذ شد.

براساس این گزارش، اعضای هیئت امنای صندوق به عنوان اولین دستور جلسه امروز، با توجه به وضعیت اقتصادی متاثر از شیوع کرونا و تحریم‌های همه‌جانبه، با امهال اقساط تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی و عشایری که از محل اعتبار یک و نیم میلیارد دلاری تخصیص یافته از این صندوق پرداخت شده بود، موافقت کردند.

همچنین اقساط تسهیلات ویژه ارزی پرداخت شده به شرکت ملی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و همه دریافت کنندگان تسهیلات ارزی اعم از افراد و بانک‌ها که از وضعیت به وجود آمده در اثر شیوع کرونا و تحریم‌ها آسیب دیده‌اند، به مدت یکسال تمهیل شد.

اعضای هیئت امنای صندوق توسعه ملی همچنین با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی برای استفاده پالایشگاه‌های کوچک و بخش‌های مستعد دیگر از تسهیلات صندوق توسعه ملی برای تبدیل نفت به فرآورده‌های نفتی، در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری برای پشتیبانی و رفع موانع تولید، مجوز‌های لازم برای اجرای این مصوبه مجلس را تصویب کردند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: