تاریخ انتشار: ۱۱:۰۱ - ۱۱ خرداد ۱۴۰۰
مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: باتوجه به افزایش دمای هوا در تهران پیش‌بینی می‌شود که طی روزهای آینده غلظت آلاینده ازن در این شهر افزایش یابد.

افزایش غلظت آلاینده ازن در تهران

رویداد۲۴  محسن روشنی مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در این باره اظهار کرد: هرساله در روزهای گرم سال همراه با افزایش دما، تولید و انتشار آلاینده ازن نیز در هوای شهر افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه از این‌رو در بسیاری از روزهای گرم به‌ویژه در ساعات ابتدایی بعد از ظهر میزان این آلاینده از حد مجاز عبور می‌کند، تصریح کرد: طی سال ۱۳۹۹ در روز دوم خرداد اولین روز آلوده به لحاظ آلاینده ازن ثبت شد و تا روز ۳۰ شهریور ماه که آخرین روز آلوده از این نظر بود، در مجموع ۴۲ روز هوای نامطلوب ثبت شد. در این بین سهم هوای ناسالم برای گروه‌های حساس ۴۰ روز و سهم هوای ناسالم برای همه افراد دو روز گزارش شده است.

روشنی ادامه داد: البته در برخی از این روزها غلظت آلاینده ذرات معلق کوچک‌تر از ۲.۵ میکرون نیز بالاتر از حد مجاز قرار داشت اما آلاینده شاخص طی تمامی این روزها ازن بود.


بیشتر بخوانید: رتبه اول مرگ‌های غیرطبیعی در ایران چیست؟


مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در ادامه با بیان اینکه بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی دمای هوا در تهران طی روزهای آینده افزایش می‌یابد، گفت: از این‌رو انتظار داریم که از هفته جاری بر میزان غلظت آلاینده ازن افزوده شده و غلظت این آلاینده در پایتخت فراتر از حد مجاز رود.

روشنی در پایان اظهار کرد: در چنین شرایطی توصیه می‌شود که کلیه افراد حضور فیزیکی خود را در محیط‌های باز به‌ویژه طی ساعات بعد از ظهر محدود کنند همچنین تاکید می‌شود که گروه‌های حساس مانند اقشار مسن، خانم‌های باردار، کودکان و بیماران قلبی و ریوی در ساعت اوج افزایش آلاینده ازن (از ظهر تا ساعتی پیش از غروب آفتاب) از حضور در محیط‌های باز حتی‌المقدور خودداری کنند.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: