تاریخ انتشار: ۱۳:۴۳ - ۱۵ خرداد ۱۴۰۰
واتساپ تأیید کرد که پشتیبانی چند دستگاهی که مدت هاست درباره آن شایعه شده، درماه‌های آینده فعال خواهد شد و به کاربران امکان می‌دهد با حداکثر چهار دستگاه به یک حساب دسترسی داشته باشند.

قابلیت‌های جدید واتس اپ

رویداد۲۴ ویژگی‌های جدید view once و disappearing mode نیز به طور رسمی معرفی شد. این خبر در مصاحبه‌ای با مدیر عامل فیسبوک مارک زاکربرگ و رئیس واتساپ ویل کاتکارت منتشر شد. کاتکارت در تأیید گزارش‌هایی مبنی بر توقف استفاده از واتساپ در آیپد گفت که قابلیت پشتیبانی از چند دستگاه، استفاده از واتساپ را روی iPad امکان پذیر می‌کند.

قابلیت‌های جدید واتس اپ

زاکربرگ نیز تأیید کرد که واتساپ در حال اضافه کردن ویژگی جدید view once است که به کاربر امکان می‌دهد محتوایی را ارسال کنند که پس از مشاهده از بین می‌رود. این سرویس همچنین در حال گسترش ویژگی پیام‌های در حال ناپدید شدن است، که در حال حاضر اجازه می‌دهد پیام‌ها پس از مدت زمان مشخصی حذف شوند. در آینده، یک disappearing mode جدید نیز اضافه می‌شود که به کاربر امکان می‌دهد پیام‌های ناپدید شده را در همه بخش‌های چت روشن کند.


بیشتر بخوانید: ترفندهای مخفی واتساپ که از آن بی خبرید!


مدیر عامل فیسبوک تأیید کرد که ویژگی چند دستگاهی، رمزگذاری سراسری واتساپ برای پیام‌های ارسالی بین افراد را به خطر نمی‌اندازد. زاکربرگ گفت: "هنوز هم مکالمات رمزگذاری شده از ابتدا تا انتها خواهد بود. همگام سازی صحیح پیام‌ها و محتوای کاربر در بین دستگاه‌ها حتی وقتی باتری تلفن در حال تمام شدن بود یک چالش بزرگ فنی بوده، اما ما این مشکل را حل کرده ایم و به دنبال این هستیم که به زودی آن را کاملا حذف کنیم."

واتساپ درباره زمان فعال سازی دو قابلیت جدید view once و disappearing mode اطلاعاتی را افشا نکرد، اما کاتکارت گفت که قابلیت پشتیبانی چند دستگاهی در یکی دو ماه آینده فعال می‌شود.

در کنار پشتیبانی از چند دستگاه، WABetaInfo همچنین گزارش داده که واتساپ در حال کار بر روی یک ویژگی جدید پشتیبان گیری از چت رمزگذاری شده محافظت شده با رمز عبور است که در نهایت می‌تواند به کاربران امکان انتقال تاریخچه چت خود را بین دستگاه‌های iOS و اندروید انتقال دهند.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: