ادامه آموزش مجازی دانشگاه‌ها پس از کرونا/ صدور مجوز برای برگزاری کلاس‌های غیرحضوری | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۵ - ۱۹ خرداد ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
رئیس کارگروه یادگیری الکترونیک وزارت علوم گفت: در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد استادان و دانشجویان کشور از ادامه یافتن کلاس‌های مجازی حتی بعد از کرونا رضایت کافی دارند.

بازگشایی دانشگاه‌ها

رویداد۲۴  علی‌اکبر صفوی رئیس کارگروه یادگیری الکترونیک وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره قابلیت استفاده مجدد از آموزش‌های الکترونیکی در کنار آموزش‌های حضوری بعد از بازگشایی دانشگاه‌ها اظهار کرد: وزارت علوم در خصوص اعمال سیاست‌های دانشگاه‌ها برای نحوه اجرای آموزش‌ها از اول مهر تصمیم‌گیری خواهد کرد.

وی افزود: به دلیل اینکه زیرساخت‌های خوبی در آموزش‌های الکترونیکی ایجاد شده و محتواهای خوبی هم در این زمینه از سوی دانشگاه‌ها تولید شده، شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم در اسفند ۹۹ نظام‌نامه جدید آموزش عالی را مصوب و ابلاغ کرده است.

صفوی تصریح کرد: در نظام‌نامه فوق نوشته شده که دانشگاه‌ها مجازند بین ۳۰ تا ۵۰ درصد از برنامه‌های حضوری خود را حتی بعد از کرونا به صورت الکترونیکی انجام دهند. البته در این زمینه سطح‌بندی‌هایی هم وجود دارد، برای مثال دانشگاه‌های سطح یک ۵۰ درصد و دانشگاه‌های سطح دو ۳۰ درصد می‌توانند این آیین‌نامه را اجرا کنند.

رئیس کارگروه یادگیری الکترونیک وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: در حال حاضر استادان مهارت کافی را درخصوص برگزاری کلاس‌های مجازی کسب کرده‌اند و دانشگاه‌ها هم محتوای زیادی تولید کرده‌اند، بنابراین دانشگاه‌ها مجازند حتی بعد از دوران کرونا ۵۰ درصد آموزش‌ها را به صورت مجازی پیش ببرند.


بیشتر بخوانید: چالش بزرگ بودجه‌ای دانشگاه تهران در صورت بازگشایی دانشگاه‌ها در سال آینده


دروس کم‌اهمیت مجازی برگزار شوند

صفوی گفت: دانشگاه‌ها می‌توانند دروس کم‌اهمیت‌تر خود را از قبیل دروس نظری در ترم آینده مجازی برگزار کنند و در مقابل به برگزاری دروس مهم‌تر مانند دروس عملی اقدام کنند. درباره هیچ سیاست واضحی که به صورت ویژه طراحی شده باشد در حال حاضر مذاکره نشده است، اما متناسب با آن باید دید که آیا کشور توان لازم را در خصوص واکسیناسیون تمامی دانشجویان تا مهر دارد یا خیر. در صورت تحقق این امر، وزارت علوم تا مهر سناریوهای گوناگونی را برای برگزاری کلاس‌های عملی در نظر می‌گیرد و آن‌ها را به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌کند.

وی در پایان بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد استادان و دانشجویان کشور از ادامه یافتن کلاس‌های مجازی حتی بعد از کرونا رضایت کافی دارند.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
1
0
درسها همه اهمیت دارند . دروس کم اهمیت یعنی چی؟
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: