تاریخ انتشار: ۱۱:۴۸ - ۲۰ خرداد ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
محمد سالاری در گفت‌وگو با رویداد۲۴:
محمد سالاری عضو شورای شهر تهران می‌گوید: اگر مشکل تایید صلاحیت نداشتیم، شهردار دیگری انتخاب می‌کردیم. البته درباره دو شهردار هم در اختیار ما نبود و کنار رفتن آقای نجفی و افشانی از قدرت ما خارج بود.

محمد سالاری

رویداد۲۴ زینب غبیشاوی: فائزه مومنی: محمد سالاری عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با رویداد۲۴ می‌گوید: اختیارات شورای شهر بسیار محدود است و معطوف به انتخاب شهردار یا استیضاح شهردار است. با این حال در شورای پنجم نظارت شورای شهر بسیار بالا بود. این در حالی بود که در دوره‌های قبل اصلا نظارتی بر شهرداری وجود نداشت و آقای قالیباف آنچه می‌خواست، تصمیم می‌گرفت، مصوب می‌کرد و اجرا می‌کرد.

سالاری می‌گوید: شهرداری در دوران قالیباف امپراتوری پول‌پاشی راه انداخته بود و این نگاه به همه کلانشهرها تسری پیدا کرده بود. شهرداری بدون مصوبه شورا، املاک و اراضی بیت المال را تقسیم می‌کرد. این اتفاق بدون آنکه شورای شهر اطلاع داشته باشد، انجام می‌شد؛ آنهم نه یکی دو تا ملک بلکه هزاران ملک به همین شیوه به افراد ذی‌نفوذ داده شده بود. کسی نمی‌تواند این را منکر شود چون سازمان بازرسی هم آن را تایید کرده است.

عضو شورای شهر تهران توضیح می‌دهد: بیشتر املاک هم در قالب حسینیه و خیریه به دیگران داده شده بود زیرا این قبیل اقدامات، پوشش خوبی برای فعالیت‌های اقتصادی است. حدود ۷۰ درصد این واگذاری‌ها انحراف داشته است. بنابراین ما زمانی شهر را تحویل گرفتیم که چنین وضعیتی داشت و اموال بیت المال بدون نظر شورا به دیگران داده شده بود.

سالاری می‌گوید: اگر مشکل تایید صلاحیت نداشتیم، شهردار دیگری انتخاب می‌کردیم. البته درباره دو شهردار هم در اختیار ما نبود و کنار رفتن آقای نجفی و افشانی از قدرت ما خارج بود.

مصاحبه‌کننده: فائزه مومنی
تصویربردار: امیر غفارزاده - نگار نوایی
تدوین: نگار نوایی

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۰
2
0
اقای سالاری چه خبر از پروژه مشارکتی دارابی و سالاری !؟
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: