کدخدایی: آمار مصرف تعرفه‌های انتخابات در حد گمانه زنی است | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۳ - ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
سخنگوی شورای نگهبان درباره میزان دقیق مصرف تعرفه‌ها گفت: ما هنوز نمیتوانیم نسبت به بحث مصرف تعرفه‌ها و آمار‌هایی که بعضا در فضای مجازی اعلام شده اظهارنظر کنیم.

کدخدایی: آمار مصرف تعرفه‌های انتخابات در حد گمانه زنی است

رویداد۲۴ سخنگوی شورای نگهبان گفت: آمار‌هایی که در فضای مجازی درباره مصرف تعرفه‌ها اعلام شده در حد گمانه زنی است.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در جمع خبرنگاران طی سخنانی اظهار داشت: بر اساس گزارشی که هیئت‌های نظارت داشتند خوشبختانه بسیاری از مشکلات حل شده است. یک نکته‌ای که در بحث فنی بود در ارتباط با انتخابات شورا‌ها با توجه به اینکه این انتخابات تمام الکترونیک برگزار شد این مسئله موجب کندی روند اخذ رای شده است با پیگیری‌هایی که با وزارت کشور داشتیم دوستان اعلام کردند که در هر جایی که این انتخابات الکترونیک موجب کندی کار شده است مجریان انتخابات می‌توانند فرآیند اخذ رای را به شکل دستی انجام دهند تا موجب ازدحام مردم در شعب نشود.

وی گفت: توصیه می‌کنیم با توجه به شرایط کرونایی مردم عزیزمان تلاش کنند تا هرچه زودتر رای خود را به صندوق‌ها بیندازند. البته در تراز ضدعفونی کردن شعب و رعایت فاصله گذاری‌ها اقداماتی خوبی انجام شده است.


بیشتر بخوانید: لحظه به لحظه با آخرین حواشی انتخابات ۱۴۰۰ +فیلم و عکس


کدخدایی درباره میزان دقیق مصرف تعرفه‌ها گفت: ما هنوز نمیتوانیم نسبت به بحث مصرف تعرفه‌ها و آمار‌هایی که بعضا در فضای مجازی اعلام شده اظهارنظر کنیم. چون این بحث‌ها در حد گمانه زنی است و ما وقتی که آرای تجمیع شود نتیجه اولیه از سوی وزارت کشور اعلام می‌شود و بعد از آن ما بررسی صحت انتخابات را انجام خواهیم داد تا در نهایت نتیجه پایانی اعلام شود.

وی درباره گزارش‌هایی که پیرامون تخلفات احتمالی به دست شورای نگهبان رسیده گفت: ما از طریق سامانه مردم ناظری که اعلام کرده بودیم تا الان بیش از ۳۰۰۰ گزارش تخلف دریافت کرده ایم که عمدتا مربوط به تاخیر در شروع کار رای گیری بوده است و مشکلات دستگاه‌های احراز هویت بوده است که البته غالب این مشکلات حل شده است.

سخنگوی شورای نگهبان درباره مشارکت مردمی گفت: با توجه به آماری که از صندوق‌ها در استان‌ها و شهرستان‌ها داریم آمار مشارکت الحمدلله خوب است.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
United States of America
|
۱۹:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۸
0
0
وزیر ارشاد که این موضوع بهش خیلی ربط داره اعلام کرده که تا پایان شب قراره خبر شگفت انگیزی بده.دوباره به آرا آب بستید؟ البته جای تعجب نداره.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: