مرغ تک نرخی می‌شود | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۵ - ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
یوسف خانی درباره وضعیت بازار مرغ و تخم‌مرغ گفت: هم‌اکنون مرغ به نرخ مصوب ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان در واحدهای صنفی و میادین تره‌بار توزیع می‌شود. 

قیمت روز گوشت و مرغ

رویداد۲۴ رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران گفت: در ماه‌های پیش علت گرانی مرغ کاهش تولید جوجه یک روزه بود و برای رفع این مشکل به تولید جوجه یک‌روزه و واردات تخم‌مرغ نطفه‌دار پرداختیم هنوز به شرایط عادی بازنگشته‌ایم، ولی شرایط رو به بهبود است و دریکی دو ماه آینده مشکل برطرف می‌شود و دیگر بحث مرغ آزاد و مصوب نداریم و بازار مرغ تک‌نرخی می‌شود.

وی افزود: هم‌اکنون بازار آزاد نرخ خود را دارد و مرغ باقیمت آزاد تهیه،کشتار و عرضه می‌شود و در ماه‌های آینده که  وضعیت تولید بهتر شود قیمت‌ها نیز تک‌نرخی می‌شود.


بیشتر بخوانید: مرغ و گوشت در بازار امروز کیلویی چند؟


یوسف خانی با اشاره به وضعیت بازار تخم‌مرغ گفت: در روزهای اخیر تخم‌مرغ مقداری افزایش قیمت داشته است و تا مرز ۱۹ هزارو  ۵۰۰ تومان رسیده در هفته‌های قبل وضعیت بهتر بود حتی تا زیر نرخ مصوب یعنی ۱۳ هزار تومان هم رسید.
 
رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران گفت: قیمت تخم‌مرغ یک ماه‌رو به افزایش است و نرخ مصوب تخم‌مرغ ۱۷ هزار تومان است. ولی تولید تخم‌مرغ کم است و باید بیشتر شود و دریکی دو ماه آینده وضعیت بهتر می‌شود.

منبع: میزان
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: