عبور قیمت دلار از مرز حساس/جوسازی نوسان‌گیران در بازار ارز | رویداد24
تاریخ انتشار: ۲۲:۱۷ - ۰۱ تير ۱۴۰۰
امروز اول تیرماه ۱۴۰۰ فضای بازار بیش از گذشته مترصد دریافت اخبار سیاسی است و دلار تحت تاثیر جوسازی نوسان‌گیران و استفاده از اخبار دولت آینده و مذاکرت احیای برجام به بالای مرز حساس ۲۴ هزار و ۲۰۰ تومان سوق پیدا کرد.

بازار ارزرویداد۲۴ دلار آمریکا که معاملات روز گذشته را روی قیمت 23 هزار و 930 تومان به پایان رسانده بود در شروع کار امروز به کانال 24 هزار تومان وارد شد و روی 24 هزار و 150 تومان قرار گرفت. نرخ دلار در ادامه مرز حساس 24 هزار و 200 تومان را پشت سر گذاشت، اما دوباره آن را از دست داد. دلار در تلاشی دوباره بالای مرز 24 هزار و 200 تومان قرار گرفت و در آخرین ساعات مبادلات روی 24 هزار و 220 تومان ایستاد. قیمت درهم نیز در طول معاملات امروز بالای مرز 6 هزار و 600 تومان نوسان داشت و بنا به نظر تحلیل‌گران به افزایش قیمت دلار کمک کرد.

افزایش قیمت سکه امامی

قیمت سکه امامی به دنبال افزایش قیمت دلار رشد کرد. نرخ سکه عصر روز گذشته 10 میلیون و 330 هزار تومان بود. قیمت سکه عصر امروز 80 هزار تومان بالاتر و روی 10 میلیون و 410 هزار تومان قرار گرفت.

برخی فعالان بازار معتقدند فضای بازار دوباره خبری شده است، افزایش قیمت دلار تحت تاثیر التهابی که برخی اخبار ایجاد می‌کند و استفاده نوسان‌گیران اتفاق افتاد و لزوما پایدار نیست. سکه نیز به همین افزایش قیمت دلار واکنش نشان داد و رشد کرد. متغیر مهم‌تر برای سکه طلای جهانی است و نوسانات قیمت دلار ممکن است برگشت کند.

افزایش تزریق دلار در بازار متشکل

قیمت دلار و یورو در بازار متشکل، سامانه سنا و بازار آزاد افزایش یافت. افزایش قیمت دلار در بازار آزاد با عبور آن از مرز حساس 24 هزار و 200 تومانی همراه بود. تزریق دلار در بازار متشکل ارزی همراه با رشد قیمت دلار بازار آزاد زیاد شد. امروز عرضه دلار متشکل از روز گذشته 57 درصد بیشتر بود و روی رقم 6 میلیون و 636 هزار قرار داشت.

به طور خلاصه می‌توان گفت فضای بازار خبری شده است. دلار آمریکا تحت تاثیر جوسازی نوسان‌گیران به بالای مرز حساس 24 هزار و 200 تومان سوق داده شد. همراه با افزایش قیمت دلار تزریق این ارز در بازار متشکل نسبت به روز گذشته 57 درصد رشد کرد. سکه نیز تحت تاثیر رشد دلار قدری خود را بالا کشید، اما متغیر مهم برای سکه در حال حاضر طلای جهانی است.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: