حمله اشغال‌گران اسرائیلی به شیخ جراح | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۴ - ۰۲ تير ۱۴۰۰
شیخ جراح منطقه‌ای در نزدیکی بیت‌المقدس است که همیشه از موقعیت بسیار استراتژیک برخوردار بوده است. رژیم صهیونیستی با حمله به شیخ جراح قصد دارد ساکنان آن را بیرون کند. اسرائیلی‌های شهرک‌نشین نیز مدعی مالکیت خانه‌های فلسطینیان هستند.

حمله اشغال‌گران اسرائیلی به شیخ جراحرویداد۲۴ درگیری‌های شدید میان نظامیان صهیونیستی و فلسطینیان یکشنبه شب در شیخ جراح اتفاق افتاد. در این درگیری‌ها ۲۰ نفر زخمی شدند.

به گزارش رویداد ۲۴ به نقل از الجزیره یهودیان و شهرک نشینان تحت حمایت نظامیان اسرائیلی به سمت خانه‌های فلسطینیان در این منطقه سنگ پرتاب کردند.

هلال احمر فلسطین گفته است در این کشمکش‌ها دست‌کم ۲۰ نفر زخمی، چند تن بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار خفگی و چندین نفر هم بازداشت شدند.

شیخ جراح به دلیل نزدیکی به مسجدالاقصی همیشه صحنه نبرد بوده و از موقعیت استراتژیک برخوردار است. در اواخر روز دوشنبه پلیس اسرائیل به سمت خانه‌های ساکنان شیخ جراح نارنجک صوتی پرتاب کردند.

گفته می‌شود ۲۸ خانواده فلسطینی در خطر اخراج از محله شیخ جراح هستند. شاید از سال ۱۹۴۸ املاک و مستغلات مورد اختلاف در شیخ جراح متعلق به یک خانواده یهودی بوده، اما فلسطینی‌ها این حادثه را بخشی از تلاش بی وقفه اسرائیل برای یهودی سازی بیت المقدس و اعمال یک بی عدالتی چشمگیر دانستند.

کسانی که قبلا در شیخ جراح منازل خود را تخلیه کردند بدون شک نمی‌توانند خانه‌های خود را در یافا و حیفا که در گذشته صاحب آن بودند دوباره به دست آورند. در تصاویر روز عکس‌هایی از درگیری‌های دو روز گذشته میان فلسطینی‌ها و رژیم صهیونیستی بر سر اخراج ساکنان محله شیخ جراح است را ببینید.

منبع: ALJAZEERA

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: