تاریخ انتشار: ۰۹:۳۶ - ۱۶ تير ۱۴۰۰
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تصمیم ایران برای تولید صفحه سوخت هسته ای با اورانیوم ۲۰ درصد را گامی رو به عقب و نگران کننده خواند و از ایران خواست به مذاکرات وین بازگردد.

واکنش آمریکا به خبر غنی‌سازی ۲۰درصدی ایران

رویداد۲۴ ند پرایس روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران در واکنش اخبار منتشره درباره گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران افزود: تا جایی که من می‌دانم، این گزارش تا زمانی که شورای حکام آژانس بین‌المللی اقدام به انتشار آن کند، محدود خواهد ماند. ولی ما شاهد این هستیم که برخی رسانه‌ها مطالبی را درباره این سند ارائه کرده‌اند.

وی مدعی شد: اینکه ایران تصمیم گرفته است عدم پایبندی خود به تعهداتش در برجام را تشدید کند، مساله نگران‌کننده‌ای است.

این مقام آمریکایی ادعا کرد: این نگران کننده است که ایران ترجیح می‌دهد عدم اجرای تعهدات خود را تشدید کند، به ویژه با آزمایش‌هایی که ارزش تحقیقات سلاح‌های هسته‌ای را دارند. این یک گام تأسف بار دیگر برای ایران است به ویژه هنگامی که ما نیت صادقانه و تمایل خود را برای بازگشت به این توافق (برجام) نشان داده ایم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین اظهار داشت پنجره دیپلماسی همچنان به روی گفتگو‌های هسته‌ای با ایران باز است. از ایران می‌خواهیم به مذاکرات وین بازگردد.

وی تصریح کرد: ما راه دیپلماسی را ادامه می‌دهیم، چون معتقدیم بهترین و موثرترین راه است.

این مقام آمریکایی در عین حال گفت: در‌های مذاکرات در وین به طور نامحدود باز نخواهد بود و به ایران بسته تشویقی ارائه نخواهیم داد.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: