تاریخ انتشار: ۱۰:۴۰ - ۱۶ تير ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
شب گذشته جلسه مفصلی در این زمینه برگزار شد و دادستان کل کشور به همه مراکز اعلام کردند که دستگاه‌های جمع آوری شده نیز تا پایان تابستان نگهداری شده و تحویل داده نشود.

وزیر نیرو: ماینرها تا آخر تابستان خاموش می‌شوند

رویداد۲۴ وزیر نیرو تاکید کرد که عزم جدی برای مدیریت خاموشی‌ها شکل گرفته است.

رضا اردکانیان در جلسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی علل خاموشی‌های اخیر بیان کرد: در خصوص نقش استخراج رمزارز‌ها بر خاموشی‌ها باید عرض کنم که با کمک دستگاه‌های مسئول و نیروی انتظامی در هفته‌های اخیر ۳۶۴۶ مرکز غیرمجاز که در آن‌ها ۱۹۶ هزار و ۲۳۳ دستگاه ماینر وجود داشت جمع‌آوری شد، برق مصرفی این مراکز غیرمجاز ۵۷۰ مگاوات بوده و برق مراکز مجاز ۵۲۱ مگاوات است.

وی در ادامه اظهار کرد: به صورت مستمر بررسی‌ها و نظارت‌ها ادامه دارد و بلافاصله بعد از اعلام رئیس جمهور، تا آخر تابستان ماینر‌ها قرار است خاموش شوند. شب گذشته جلسه مفصلی در این زمینه برگزار شد و دادستان کل کشور به همه مراکز اعلام کردند که دستگاه‌های جمع آوری شده نیز تا پایان تابستان نگهداری شده و تحویل داده نشود.


بیشتر بخوانید: عامل قطعی برق رمز ارزهاست یا ضعف نیروگاهی؟


وزیر نیرو در ادامه اظهار کرد: قرار است براساس مصوبات جلسه دیروز برخی از صنایع دو هفته تعطیل شوند تا هم از فرصت تابستان و هم با توجه به شرایط حاد کرونایی کشور برای کاهش فشار بر شبکه استفاده شود. بحمدالله اثر جلسات دیشب مشاهده شد، بنده از دیروز صبح در هر جلسه‌ای که حضور داشتم احساس کردم یک عزم جدی و مشترک در این زمینه ایجاد شده، ان‌شاء‌الله بتوانیم از دو هفته آتی که با افزایش دما و افزایش مصرف مواجه هستیم عبور کنیم.

جلسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی همچنان ادامه داشته و نمایندگان در حال اظهارنظر و پیشنهادات برای کنترل وضعیت به وجود آمده هستند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
دوست
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
0
0
اصولا این افراد با دادگاهی و امتیاز برق آنان باطل و کنتر برق مصادره شود. ممنون
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: