تاریخ انتشار: ۱۵:۰۰ - ۱۸ تير ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
سعید نمکی:
وزیر بهداشت گفت: واکسیناسیون عمومی کرونا با قدرت از فردا در سطح کشور شروع می‌شود.

واکسیناسیون عمومی کرونا با قدرت از فردا در کشور شروع می‌شود

رویداد۲۴ سعید نمکی امروز ۱۸ تیر در ۳۶مین آیین پویش ره سلامت که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، افزود: با وجود اینکه در بحث خرید واکسن کرونا دوستان و دشمنان، کم کاری کردند، اما از فردا با تزریق روزانه ۴۰۰هزار دوز واکسن با قدرت تمام واکسیناسیون کرونا شروع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی یکی از استان‌های نمونه در بحث مقابله با کرونا با وجود تمام تردد‌های مرزی است، تصریح کرد: به دلیل شرایط جغرافیای این استان شرایط تبدیل شدن به یک استان توریست سلامت را دارد.

وی با اشاره به اینکه با وجود تحریم‌ها و کمبود‌ها به دلیل بیماریابی و درمان سرپایی موج چهارم را با کمترین مرگ و میر پشت سر گذاشتیم، خاطر نشان کرد: از دو ماه پیش با نقطه یابی کانون‌های ویروس جهش یافته در استان‌های آذربایجان غربی، یزد، قم، هرمزگان توانستیم از گسترش این ویروس جلوگیری کنیم.


بیشتر بخوانید: زالی: وارد خیز جدید کرونا شده‌ایم/ بستری ۵۶۰۰ بیمار کرونایی در استان تهران
وزیر بهداشت اظهارکرد: در فروردین ماه سال ۹۹با وجود دستور سریع رهبری برای تخصیص اعتبار یک میلیارد دلاری به نظام سلامت تاکنون قسمت قابل توجهی ازاین اعتبار هنوز به دست نظام سلامت نرسیده است.
نمکی با اشاره به اینکه امروز کشور به صادر کننده ماسک و لوازم بهداشتی و دستگاه اکسیژن ساز تبدیل شده است، یاد آورشد: در یک سال گذشته ۱۶۰ دستگاه سی تی اسکن، ۴۰۰ آزمایشگاه تشخیص مولکولی و ۴۹۰ دستگاه اکسیژن ساز در سطح کشو نصب شده است.

وزیر کشور با تاکید به اینکه در حال حاضر ۶۰۰ تخت بیمارستانی خالی در سیستان و بلوچستان وجود دارد، اظهارکرد: در چند روز گذشته ۳ دستگاه اکسیژن ساز نیز در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان نصب شده است.

وزیر بهداشت تصریح کرد: امروز تولید داخلی دارو ۹۲درصد افزایش یافته و ۳۰درصد با وجود کرونا از واردات دارو دارای مشابه داخلی جلوگیری شده است.

به گزارش ایسنا، در ادامه به صورت ویدیو کنفرانس چند طرح بهداشتی از جمله ورزشگاه چند منظوره نشاط ارومیه، ازمایشگاه مرکز بهداشت مهاباد، کلینیک تخصصی بوکان، مرکز مهارت‌های بالینی، آزمون و اتاق‌های عمل جراحی اعصاب بیمارستان امام خمینی ارومیه افتتاح شدند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
hamidrasol
|
United States of America
|
۲۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۸
0
0
من زاهدانیم.به کرونا مبتلا شدم به همه بیماستانها سرزدم ،دریغ از یک تخت،نمکی دروغگو دشمن خداست،ماهم واگذارمیکنیمسش به خدا......
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: