تاریخ انتشار: ۱۳:۱۸ - ۲۱ تير ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
واریز حقوق تیر بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی از روز گذشته آغاز شده، همچنین قرار بود با حقوق تیر مابه‌التفاوت حقوق فروردین نیز پرداخت شود. آیا این مابه‌التفاوت واریز شد؟

چرا مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان واریز نشد؟

رویداد۲۴ واریز حقوق تیر بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی از روز گذشته آغاز شده و تا پایان ماه ادامه دارد.

براساس آخرین پیگیری‌ها از مدیران سازمان تامین اجتماعی قرار بود مابه‌التفاوت حقوق فروردین نیز با حقوق تیر پرداخت شود. اما آنطور که مخاطبان تجارت‌نیوز می‌گویند از روز گذشته تاکنون فقط حقوق تیر واریز شده و خبری از پرداخت مابه‌التفاوت وجود ندارد.

در اولین واریزی‌ امسال پس از اعمال طرح متناسب‌سازی و افزایش حقوق سالانه، گروهی از بازنشستگان مبلغ کمتری دریافت کردند. این واریزی‌ها در اردیبهشت اصلاح شد. همچنین مدیران سازمان تامین اجتماعی گفتند که مابه‌التفاوت حقوق فروردین را نیز واریز می‌کنند.

ابتدا قرار بود با حقوق اردیبهشت واریز شود که انجام نشد. پس از آن مسئولان وعده دادند که در پایان خرداد مابه‌التفاوت‌ها واریز می‌شود. اما بازنشستگان در ماه قبل نیز این پول را دریافت نکردند.

طبق آخرین وعده‌ها قرار بود با واریز حقوق تیر مابه‌التفاوت‌ها نیز واریز شود. اما بازنشستگان می‌گویند این پول را دریافت نکرده‌اند. پیگیری‌ها حاکی از این است که نقدینگی برای پرداخت مابه‌التفاوت وجود ندارد.


بیشتر بخوانید: یک نکته در مورد همسان سازی حقوق بازنشستگان


نقدینگی برای پرداخت مابه‌التفاوت وجود ندارد

علی دهقان کیا، رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران در این خصوص به تجارت‌نیوز می‌گوید: تقریبا یک روز در میان موضوع را پیگیری میکنیم. متاسفانه سازمان تامین اجتماعی پول پرداخت مابه‌التفاوت را تامین کند.

به گفته او، پرداخت مابه‌التفاوت به دو هزار میلیارد تومان پول نیاز دارد، اما سازمان تامین اجتماعی برای پرداخت آن مشکل مالی دارد. این سازمان همچنین برای پرداخت حقوق‌ها حدود شش هزار میلیارد تومان کسری دارد. بنابراین سازمان تامین اجتماعی حتی برای واریز حقوق بازنشستگان نیز مشکل دارد.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۱
0
0
همیشه باران به برگ پاره می باره حقوق بازنشسته ظرف سه سال گذشته ربع شده با دلار یا طلا که قدرت خرید را نشان میده یک چهارم شده من با سه سکه بازنشست شدم الان شده ربع سکه روحانی به بازنشسته خیانت کرد همه چی بین ۸ تا ۱۰ برابر شده ولی حقوق مستمری بگیر بدبخت افت کرده ماهی ۵۰۰ دلار شده ۱۵۰ دلار
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: