تاریخ انتشار: ۱۳:۴۱ - ۲۲ تير ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی درباره زمان واریز مابه‌التفاوت افزایش حقوق فروردین بازنشستگان تامین اجتماعی توضیحاتی ارائه داد.

زمان واریز افزایش حقوق بازنشستگان

رویداد۲۴ مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در حاشیه نشست مدیریت تعارض منافع در سازمان تأمین اجتماعی گفت: تعارض منافع در سطوح مختلف از کلان تا خرد ممکن است وجود داشته باشد و مدیریت آن دارای اهمیت است و باید از مصادیق بروز آن جلوگیری کرد.

وی با اشاره به اینکه مدیریت تعارض منافع در کشور ما سابقه داشته است، افزود: به عنوان مثال قانون منع مداخلات وزرا و کارکنان دولت در قراردادهای دولتی از مصادیق تعارض منافع است که قانون گذار در دهه ۴۰ آن را تصویب و پیش بینی کرده است.

سالاری گفت: همچنین اگر بخشی از سازمان تأمین اجتماعی با بیمارستانی برای ارائه خدمات قرارداد می‌بندند مبادا خودشان در آنجا سهامدار باشند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تاکید کرد: مدیریت تعارض منافع را می‌شود در موارد متعدد و گسترده‌ای پیش بینی کرد و آنچه در بخشنامه مدیریت تعارض منافع انجام دادیم این است که صرفاً به مصادیق نپرداختیم، تعاریف را ارائه و سپس سازوکار لازم را پیش‌بینی کردیم.

وی از تشکیل کمیته‌ای به همین منظور خبر داد و گفت: در این کمیته مواردی که احتمال داده می‌شود از مصادیق تعارض منافع باشد بررسی می‌شود. اگر مصداق تعارض بود، جلوی آن گرفته شود.

سالاری با اشاره به اینکه صدور بخشنامه تعارض منافع در دستگاه‌های اجرایی دیگر هم قابل تصور است، افزود: شاید کارکنان یا مدیران در یک تصمیم، معامله، صدور یک بخشنامه یا دستور اداری خودشان ذینفع باشند که الزاماً به این معنا نیست که افراد سوءنیت دارند، اما مدیریت تعارض منافع ایجاب می‌کند که فرد در این زمینه تصمیم‌گیری نکند و تصمیم را شخص دیگری بگیرد یا به طور کلی کار انجام نشود.


بیشتر بخوانید: کیهان: مخالف افزایش حقوق بازنشستگان نیستیم/ منظورمان این بود که افزایش حقوق به نفع شان نیست!


وی گفت: در مدیریت تعارض منافع، مبارزه با زمینه‌های فساد اداری مدنظر است و ما مدیریت تعارض منافع را به صورت جامع دیده ایم و از دستگاه‌هایی هستیم که بخشنامه و سازوکار آن را پیش بینی کرده ایم.

سالاری همچنین در مورد زمان واریز مابه التفاوت افزایش حقوق فروردین ماه بازنشستگان گفت: افزایشی که اول سال اعمال کردیم، هزینه قابل توجه بود و اولین گام این است که بتوانیم منابع مالی مورد نیاز را به موقع تأمین کرده و هم برای دو سه سال آینده پیش بینی منابع را انجام دهیم.

وی افزود: باید تا پایان دولت کاری کنیم که برای سه چهار سال آینده منابع ناشی از افزایش حقوق‌ها تأمین شده باشد.

مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه از آنجا که در اردیبهشت‌ماه اصلاحاتی انجام شد و باید مابه‌التفاوت بپردازیم، افزود: امیدواریم بتوانیم هرچه سریع‌تر منابع را وصول کنیم.

سالاری با تاکید بر اینکه منابع متفاوت است و حق بیمه دریافتی به تنهایی کفایت نمی‌کند و مطالبات از دولت هم هست، گفت: ۸۹ هزار میلیارد تومان سهام دولت در شرکت‌های مختلف در دستورکار دولت قرار گرفته که براساس پیشنهاد وزیر اقتصاد در اجرای قانون بودجه همراه با سود سهام و درآمدهای دیگر به تأمین اجتماعی واگذار شود که امیدواریم سریع وصول و انجام شود.

مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی در خصوص انتشار لیست مشاوران شستا و حقوق‌های دریافتی آنها نیز گفت: جزئیات آن را نمی‌دانم. چون شستا با سازوکاری توسط هیئت امنا امور را انجام می‌دهد و ما به لحاظ اجرایی در سازمان در آن دخیل نیستیم و اطلاعی ندارم.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
داودامامعلیزاده
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
0
0
بنده خود بازنشسته ام و مخالف افزایش حقوق ها هستم . دولتمردان باید توانایی علمی و عملی مدیریت و ساماندهی اقتصاد را از طریق افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها را داشته باشند ضمناً دست از صندوق های بازنشستگی برداشته و کمیته امدادی عمل نکنند . مضافا میانگین بیمه پردازی با مستمری بگیری در دنیا ۳۵ بر یک است امّا در کشور ما این نرخ ۷بر یک می باشد . براین اساس مسلم است صندوق ها با بحران مواجه می شود . امیدوارم عقلایی بیندیشیم و عاقلانه عمل کنیم و کنید و کنند !!!
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۲
1
0
متاسفانه تیتر زدنتون خیلی بده.لطفا خودتون جواب سوال تیتر رو در متن خودتکن پیدا کنید.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: