تاریخ انتشار: ۰۹:۱۵ - ۲۵ تير ۱۴۰۰
استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری سابق آمریکا در گفتگو با شبکه CNBC تایید کرد که چشم‌اندازش نسبت به بیت‌کوین تغییر کرده است.

آیا بیت ‌کوین جایگزین طلا می‌شود؟

رویداد۲۴ شاید دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، بیت‌ کوین را یک کلاهبرداری بداند، اما وزیر خزانه‌داری او حالا نظر متفاوتی در خصوص نخستین ارز دیجیتال جهان دارد.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری سابق آمریکا در گفتگو با شبکه CNBC تایید کرد که چشم‌اندازش نسبت به بیت‌کوین تکامل یافته است.

  دولت ترامپ به خاطر مواضع تحقیرآمیزش علیه بیت‌کوین شناخته می‌شد به طوری که خود منوچین در دوران وزارت خود از هر گونه حمایت از رمزارزها امتناع می‌کرد. با این حال اظهارات اخیر او به خوبی نشان می‌دهد که مواضع او درباره بیت‌کوین تلطیف شده است. او در این خصوص گفت: « فکر می‌کنم دیدگاهم نسبت به بیت‌کوین کمی تغییر کرده است. من فکر می‌کنم تکنولوژی بیت‌کوین واقعا خارق‌العاده‌ است و دارای موارد بسیار متفاوتی به خصوص در حوزه فین‌تک و مالی است. به نظر من اگر مردم بیت‌کوین را به عنوان یک جایگزین برای طلا خریداری کنند، مشکلی وجود ندارد.»


  بیشتر بخوانید: شاه ارز‌ها در شیب سرازیری/ آیا خرید بیت کوین در کف قیمت به صرفه است؟


  با این حال، منوچین اذعان داشت که بیت‌کوین را سبد سرمایه‌ گذاریش ندارد اما نسبت به سرمایه‌گذاری دیگران در این حوزه هیچ مخالفتی ندارد. »

  دیدگاه منوچین حالا کاملا با موضع دونالد ترامپ در خصوص بیت‌کوین در تضاد است. رئیس جمهور سابق امریکا ماه گذشته بیت‌کوین را کلاهبرداری خواند ولی این اقدام او هم نتوانست روی جو حاکم بر بازار تاثیر بگذارد.

  با این حال تصویر بازار رمزارزها در دوران ریاست جمهوری جو بایدن نیز هنوز چندان مشخص نیست. جانت یلن، وزیر خزانه‌داری دولت نگرانی‌هایی را در خصوص رمزارزها ابراز کرده و سیاستمداران ارشد هم در مورد چگونگی رسیدگی به آن اختلاف‌نظر دارند.

  خبر های مرتبط
  نظرات شما
  نام:
  ایمیل:
  * نظر: