تاریخ انتشار: ۱۹:۰۵ - ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۹ نظر
احمد خاتمی گفته رهبری بار‌ها تذکر دادند اینترنت ملی شکل دهید، ولی آقایان گوش ندادند. مطالبه نخست ما از رئیس‌جمهور منتخب این است که هرچه سریعتر این پروژه را اجرایی کند.

خاتمی خواستار قطع ارتباط مجازی ایران با جهان شدرویداد۲۴ حجت الاسلام سید احمد خاتمی پیش از ظهر امروز در یادواره شهدای پاسدار شهرستان ابهر ضمن تبریک فرا رسیدن دهه امامت و ولایت اظهار داشت: زبان عاجز است که درباره فدارکاری‌های شهدا سخن بگوییم و فقط از خداوند می‌خواهیم که اجرش را به این خوبان عنایت بفرماید.

به نوشته تسنیم وی در ادامه به حضور زنجانی‌ها در مقابله با فتنه سال‌های 96 و 98 اشاره کرد و افزود: این اجر مردم استان زنجان همانند اجر حضور فرزندانشان در جبهه‌های دفاع مقدس بود؛ زنجانی‌ها واقعا در راه خدا جهاد کردند.

عضو فقیه شورای نگهبان و امام جمعه موقت تهران با تقدیر از برگزاری یادواره‌ها و کنگره‌های شهدا در سطح کشور گفت: مقام معظم رهبری همواره تاکید دارند که زنده نگهداشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست. وظیفه ما امروزه پاسداری از این فرهنگ نفیس است و اگر ویروس منحوس کرونا نبود قطعاً این یادواره‌ها با شکوه و جمعیت بیشتری برگزار می‌شد.

وی با بیان اینکه برگزاری یادواره شهدا حتی در زمان شیوع ویروس کرونا و با جمعیت کم و محدود باید برگزار شود، عنوان کرد: حق نداریم مجالس شهدا را تحت هیچ شرایطی تعطیل کنیم؛ توصیه به من به مسئولان این است این مراسمات را حتی با جمعیت کمتر برگزار کنند چرا که برگزاری این مراسمات خود یک «جهاد در راه خدا» محسوب می‌شود.

خاتمی در ادامه با تقدیر از زحمات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دفاع مقدس و دوران پس از دفاع مقدس گفت: سپاه مولود انقلاب اسلامی است و 42 سال از عمر این نهاد پرافتخار می‌گذرد و در این سال‌ها این نهاد مقدس خدمات ارزنده‌ای را به کشور عرضه کرده است.

وی افزود: به طور مثال موضوع بحران آب در استان خوزستان به مرور تبدیل به یک بحران کشوری می‌شد و در همین راستا نیروهای ضد انقلاب از فرصت استفاده کردند و سوار بر این موج شدند و در صدد آن بودند که تشنج را وارد اعتراضات کنند ولی خوشبختانه سپاه به این موضوع ورود کرد و به این موضوع خاتمه داد.

عضو فقیه شورای نگهبان و امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه حضرت امام (ره) یک یادگاری بزرگ برای ملت ایران به ارمغان گذاشتند و آن یادگاری سپاه پاسداران بود، گفت: امام راحل فرمودند اگر سپاه نبود کشور نبود و اگر بخواهیم برای این جمله تفسیر بنویسیم باید چندین کتاب را به نگارش دربیاوریم.

وی با تاکید بر اینکه باید فرهنگ شهادت و عاشورایی در کشور همواره زنده بماند، ابراز کرد: فرهنگ شهادت از فرهنگ عاشورا سرچشمه می‌گیرد و اگر کسی داستان کربلا را نشنیده باشد نمی‌تواند با فرهنگ شهادت آشناییت داشته باشد؛ توصیه من به شما این است که هر روز به محضر سالار شهیدان سلام عرض کنید؛ برای امام حسین(ع) مجلس عزا برپا کنید و تا می‌توانید زیارت عاشورا قرائت کنید و تا می‌توانید برای عزیز زهرا (س) گریه کنید که این کارها شما را به فرهنگ شهادت نزدیک می‌کند.

خاتمی با بیان اینکه هرکسی برای امام حسین(ع) یک بیت شعر بسراید خداوند در بهشت یک خانه به او می‌دهد، تشریح کرد: فرهنگ عاشورایی یک فرهنگ نفیسی است که باید به نسل‌های بعدی این فرهنگ را منتقل کنیم؛ فرهنگ عاشورایی سرمایه ماست و دشمنان دقیقاً از همین فرهنگ عاشورایی ما واهمه دارند.

وی در ادامه به نقطه مقابل فرهنگ عاشورایی اشاره کرد و گفت: مقابل فرهنگ عاشورایی، ثروت، شهوت و فضای آلوده مجازی است که جوانان و نوجوانان ما را از فرهنگ اصیل عاشورایی و شهادت دور می‌کند. فضای مجازی آلوده دقیقاً قتلگاه اخلاق و منش جوانان ماست.


بیشتر بخوانید: مشاور رهبری: با فیلترینگ مردم را خسته کرده‌ایم


عضو فقیه شورای نگهبان و امام جمعه موقت تهران ادامه داد: البته ما هیچ‌گاه مخالف فضای مجازی نبوده‌ایم و نیستیم و برخی‌ها به غلط عنوان می‌کنند که نظام انقلاب اسلامی با فضای مجازی مخالف است؛ ما با فضای مجازی آلوده مخالفیم و همواره موافق فضای مجازی پاک هستیم؛ در دهه محرم سال گذشته فضای مجازی پاک حاکم شد و دقیقاً ما طرفدار همان فضای مجازی هستیم.

وی از دولت فعلی بابت عدم اقدام مناسب برای مقابله با فضای مجازی آلوده انتقاد کرد و گفت: متاسفانه این دولت اقدام تاثیرگذاری در زمینه مقابله با فضای مجازی آلوده انجام نداد؛ تقاضای ما از دولت منتخب که در دو هفته آینده شکل خواهد گرفت این است که در زمینه مقابله با فضای مجازی آلوده مقابله کند.

خاتمی افزود: تمام کشورهایی که فناوری اینترنت را در اختیار دارند استفاده از اینترنت را برای جامعه هدف خود محدود کردند به طور مثال در کشور روسیه خبری از فضای مجازی کشور آمریکا نیست؛ همه کشورها توسعه یافته به سمت بومی‌سازی اینترنت رفته‌اند ولی متاسفانه دولتمردان ما اقدامی در راستای تشکیل اینترنت ملی نکردند.

وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب بارها تذکر دادند که اینترنت ملی شکل دهید ولی متاسفانه آقایان به توصیه‌های رهبر انقلاب گوش ندادند و ندادند و ندادند؛ انتظار و مطالبه نخست ما از رئیس‌جمهور منتخب این است که توصیه ولایت را جدی بگیرد و هرچه سریعتر این پروژه مهم را اجرایی کند.

عضو فقیه شورای نگهبان و امام جمعه موقت تهران ادامه داد: وقتی فضای مجازی تمام کشورها در اختیار جوانان ما قرار دارد یعنی اینکه فرهنگ تمام کشورها در منازل تمام خانواده‌های ایرانی وجود دارد و آن‌ها به راحتی می‌توانند فرهنگ‌های غلط خودشان را غالب جوانان کنند.

وی تاکید کرد: آمریکا و بیگانگان دقیقاً می‌خواهند که شبکه ملی اینترنت در کشور اجرا نشود و به راحتی بتوانند توسط فضای مجازی بر روی جوانان ما تاثیر بگذارند؛ وقتی از طریق فضای مجازی جوانان ما را از خدا دور می‌کنند و آن‌ها را با شهوت آشنا می‌کنند معلوم است که دیگر آن جوانان اعتقادی به فرهنگ عاشورا و شهادت نخواهند داشت.

منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۹
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
0
5
سیر نشدید از این همه بگیر و ببند نتیجه چی شد تشنگی بیشتر خودتان می فرمایید انسان به انچه منعش کنند حریص است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
0
5
اینترنت چون واقعیت ها رو مردم متوجه میشوند بد هستش حاج آقا از آگاهی‌ مردم میترسه
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
0
1
احمد خاتمی دقیقا آفریده شده برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی!
" آمریکا با اینترنت جوانان ما را با شهوت آشنا می کند؟" خوب شما که سالانه میلیاردهاتومان بعنوان گسترش دین و اخلاق از بیت المال می گیرید چرا قدرت ندارید جوانان ما را از طریق اینترنت با اخلاق آشنا کنید؟! چهل سال است دارید بعنوان دین هر سال بودجه های کلان می گیرید! دقیقا توضیح بدهند منظور ایشان از آشنا شدن با شهوت چیست؟!! این آقایان مانند احمد خاتمی و امثالهم از شکم سیری شب و روزشان به این فکر ها می گذرد
جوان بدبخت شب و روزش شده غصه بیکاری و بی پولی و بی مسکنی و عدم امکان ازدواج و..ناامیدی و افسردگی...!
ناشواس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۲
0
3
چه فکر ...
صابر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
0
4
مشکل مردم رو حل کنید گرانی تورم فساد گور خوابی کلیه فروشی فقر رو حل کنید ملت ایران از تو فهمیده تر هستند
صابر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
0
5
بهتر نیست بجای اینکه بگوئیم اینترنت رو قطع کنند بهتر است بگویی به وضع مردم برسند تورم عراق جنگ زده از ایران بهتر است ۴۰ سال خدمت کردید پس چه شه ما شما را به کمال انسانی میرسانیم
هیوا پریشی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
0
5
چرا نمیگی با وجود فضای مجازی دست کثیف خیل عظیمی از مسئولان زودتر برا مردم رو میشه؟فضای مجازی رو محدود کنن تا آقایون و آقازاده‌ها هر.... خواستن بکنن، هرچند تا حالا هم با این همه افشاگری مردم بدبخت راه بجایی نبردن
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
0
5
خلاصه نظرات ایشون اینه: ایران را شبیه کره شمالی کنید. گرچه در خیلی موارد شبیه اونا شدیم
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۳
0
3
چرا اینترنت برای شما خوب است برای مردم بد همه مسئولین عضو تویتر هستند ولی برای مردم بداست و فیلتر
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: