تاریخ انتشار: ۰۹:۴۴ - ۰۵ مرداد ۱۴۰۰
یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

کاهش محسوس دما و افزایش بارش‌ها در کشور

رویداد۲۴ امین حسین نقشینه کارشناس هواشناسی در خصوص آخرین وضعیت آب و هوایی کشور گفت:امروز صبح شاهد طوفان شن و خاک در زابل بودیم سرعت لحظه‌ای وزش باد به ۸۲ کیلومتر رسید و دید را در زابل به ۵۰۰ متر کاست، اگرچه که در روز قبل هشدار افزایش فعالیت باد‌های ۱۲۰ روزه در منطقه شمال سیستان وبلوچستان، نیمه شرقی خراسان رضوی ونوار شرقی و نیمه شمالی خراسان جنوبی را صادر شده بود.

وی ادامه داد:این وضعیت موجب طوفان شن، کاهش دید، کاهش کیفیت هوا، اختلال در تردد جاده‌ای و خسارت به سازه‌های موقت و محصولات کشاوری و هشدار برای تردد غیر ضروری همه گروه‌های سنی شده است. در دو روز آینده در برخی مناطق آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و ارتفاعات البزر مرکزی در بعد ازظهر و اوایل شب رشد ابر و بارش پراکنده را شاهد خواهیم بود.

این کارشناس هواشناسی گفت:تا اواسط هفته آینده برای شمال غرب، استان‌های سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز، تهران، سمنان نیز بارش باران و کاهش دما را شاهد خواهیم بود.

نقشینه ادامه داد: این بارش‌ها در گیلان و مازندران از شدت بیشتری برخوردار خواهد شد با توجه به این موضوع احتمال طغیان رودخانه‌ها، گرفتگی معابر پیش بینی می‌شود از این هشدار ویژه به عشایر و همچنین کشاورزان برای تسریع در برداشت محصولات و عایق بندی گلخانه‌ها لازم است.

وی گفت:دریای خزر و در طی دو روز آینده مواج و متلاطم خواهد بود.

نقشینه در مورد آخرین وضعیت آب و هوایی تهران گفت: برای تهران فردا شب افزایش ابر و بارش‌های پراکنده در مناطق شمالی استان را شاهد خواهیم بود. هوای تهران برای پنجشنبه نیمه ابری همراه با و رعد و برق و بارش پراکنده خواهد بود. بیشینه دما امروز در تهران ۳۹ درجه و تا جمعه به ۳۶ درجه بالای صفر خواهد رسید.

منبع: میزان
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: