تاریخ انتشار: ۱۴:۰۳ - ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
رهبر انقلاب:
رهبر انقلاب فرمودند: غربیها به ما کمک نمی کنند. هرجا بتوانند ضربه میزنند. جایی که ضربه نمی زنند آنجایی است که امکانش را ندارند. هرجا امکان داشتند ضربه زدند. این تجربه بسیار مهمی است.

آخرین دیدار دولت دوازدهم با رهبری

رویداد۲۴ رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت دوازدهم صبح امروز (چهارشنبه ۶ مرداد) با حضور در حسینیه‌ی امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دیدار کردند.

رهبر انقلاب، صبح امروز در آخرین دیدار دولت دوازدهم فرمودند: دیگران باید از تجربه‌های شما استفاده کنند. یک تجربه را من به خصوص یادداشت کرده‌ام. حرفی است که من مکرر با شما و مردم تکرار کردم حالا هم همان حرف را تکرار میکنم. این تجربه عبارت است از بی‌اعتمادی به غرب. آیندگان باید از این تجربه استفاده کنند. در این دولت معلوم شد که اعتماد به غرب جواب نمیدهد.

بخش های مهمی از بیانات رهبری را بخوانید؛

*غربیها به ما کمک نمی کنند. هرجا بتوانند ضربه میزنند. جایی که ضربه نمی زنند آنجایی است که امکانش را ندارند. هرجا امکان داشتند ضربه زدند. این تجربه بسیار مهمی است.

*مطلقاً نبایستی برنامه‌های داخلی را به همراهی غرب موکول و منوط کرد. چون قطعاً شکست میخورد، قطعاً ضربه میخورد. شماها هم هرجایی که کارهایتان را منوط کردید به غرب ناموفق ماندید، هرجایی که بدون اعتماد به غرب، خودتان قد علم کردید و حرکت کردید،‌ موفق شدید. اینجور است دیگر. نگاه کنید کارکرد دولت‌های یازدهم و دوازدهم اینجوری است.  

*هرجا شما موضوعات را به توافق با غرب و با مذاکره با غرب و با آمریکا و اینها موکول کردید، آنجا ماندید، نتوانستید پیش بروید. چون آنها کمک نمی کنند دیگر، دشمن‌اند دیگر.

*هرجا شما از آنها قطع نظر کردید، خودتان راه افتادید از شیوه‌های مختلف هزار تا راه وجود دارد اینجور نیست که یک راه. نه راه‌های مختلف وجود دارد. انسانها فکر کنند راه‌های گوناگونی برای زندگی شخصی و اجتماعی و مدیریتی پیدا خواهند کرد.

 امیدواریم دل‌های مردم شاد و مشکلات حل شود

*واقعه غدیرخم از رویدادهای تردیدناپذیر تاریخ اسلام است که علمای بزرگ، نویسندگان و روشنفکران اهل سنت نیز بر آن صحه گذاشته‌اند.

*نقل روایت غدیر از ۱۱۰ نفر از صحابه پیامبر و استنادات امیرمؤمنان به این واقعه در نهج‌البلاغه، از جمله دلایلی است که تردیدناپذیر بودن غدیر خم را اثبات می‌کند.

*این جلسه برای بیان خسته نباشید تشکیل شده البته دولت در بخش‌های مختلف عملکرد یکسان نداشته است.

*دولت دوازدهم در برخی بخش‌ها طبق انتظارات عمل کرد و در برخی بخش‌ها انتظارات را برآورده نکرد.

*هرکس به قصد خدمت به مردم و کار مخلصانه در راه خدا تلاش کرده‌، اجرش در محضر پروردگار محفوظ است.

*در منطق اسلام و انقلاب، عمل صالح (کار و خدمت مخلصانه) ذخیره واقعی مسئولان است.

*فرصت خدمت، نعمتی الهی است و شکر آن استفاده از همه توان برای جلب رضایت الهی است.

*مبنای کارهای مسئولان در کشور باید پیشبرد اهداف انقلاب باشد چراکه مردم انقلاب کرده و پای آن ایستاده‌اند.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Georgia
|
۱۴:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۶
0
0
آیا اعتماد به شرق میتوان کرد؟
اصولا این بحثی انحرافی است . در روابط بین الملل هیچ کشوری قابل اعتماد نیست و منافع ملی حرف اول را میزند . اعتماد امری دو طرفه است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۶
0
0
هرکسی اختیارخودش رادارد
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: