تاریخ انتشار: ۱۵:۴۵ - ۰۹ مرداد ۱۴۰۰
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس بیشترین میانگین امتیازی را در فصل گذشته لیگ برتر فوتبال به خود اختصاص داد.

جدول رده بندی سرمربی‌های لیگ برتر/ گل‌محمدی بهترین سرمربی لیگ بیستم

رویداد۲۴ با پایان مسابقات لیگ برتر فوتبال در فصل ۱۴۰۰-۱۳۹۹، پرسپولیس توانست عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دهد و تقلای ماشین‌سازی و سایپا هم برای بقا جواب نداد تا این دو تیم راهی لیگ دسته اول شوند.

نگاهی به تیم‌های حاضر در این دوره از مسابقات نشان می‌دهد که نیمی از تیم‌ها دست به نیمکت تیم خود نزدند. باشگاه‌های پرسپولیس، سپاهان، گل‌گهر سیرجان، فولاد خوزستان، پیکان، پدیده خراسان، مس رفسنجان و صنعت نفت آبادان، لیگ بیستم را بدون تغییر سرمربی سپری کردند. سال گذشته بیشتر از ۱۰ تیم دست به تغییر مربی زده بودند که بررسی لیگ بیستم نشان می‌دهد ثبات روی نیمکت تیم‌ها افزایش یافته است.

۲۹ مربی در سراسر این فصل هدایت تیمی را بر عهده داشته‌اند که میلیچ چرچیچ و کاظم معصومی هر کدام در یک بازی سرمربی ذوب‌آهن و ماشین‌سازی بوده‌اند. محمود خرمزی در دو مسابقه هدایت آلومینیوم اراک را بر عهده داشت و مهدی پاشازاده هم در دو دیدار سرمربی ماشین‌سازان بود. داریوش یزدی هم تنها چهار مسابقه فرصت داشت که نفت مسجدسلیمان را در لیگ برتر هدایت کند.

نتایجی که مربیان مختلف در لیگ بیستم رقم زده‌اند نشان می‌دهد یحیی گل‌محمدی با کسب میانگین ۲.۲۳ امتیاز به ازای هر بازی، بهترین سرمربی فصل گذشته بوده است. در این رده‌بندی محرم نویدکیا و فرهاد مجیدی در رده‌های دوم و سوم هستند و فیروز کریمی و ساکت الهامی سرمربیان تراکتور و نساجی، جایگاه‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند. مجید جلالی هم قعرنشین جدول است.


بیشتر بخوانید: دغدغه بزرگ پرسپولیس پس از قهرمانی/ ساز جدایی چند بازیکن کوک شد!


جدول نتایج مربیان لیگ بیستم (مربیانی که در پنج یا بیش از پنج مسابقه هدایت تیمی را بر عهده داشته‌اند)، به شرح زیر است:

جدول رده بندی سرمربی‌های لیگ برتر/ گل‌محمدی بهترین سرمربی لیگ بیستم

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: