تاریخ انتشار: ۱۴:۰۱ - ۰۵ شهريور ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
آیت الله ایازی:

ادامه واکنش‌ها به انتشار فیلم دوربین‌های زندان اوین/ اژه‌ای از خبرنگاران گزارش بگیرد

آیت الله ایازی با اشاره به حضور میدانی رئیس قوه قضائیه در زندان اوین و بند زندانیان امنیتی، اظهار داشت: مثلاً یکی از راه‌هایی که می‌تواند عملی باشد این است که رئیس قوه قضائیه خودش حضوری برود و در جریان کار قرار بگیرد و فقط به گزارش‌ها اکتفا نکند.

 فیلم دوربین‌های زندان اوین

رویداد۲۴ آیت الله سید محمدعلی ایازی با اشاره به رویه اصلاح امور قضایی که در دوره «تحول و تعالی» و با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای به صورت جدی در حال اجراست، گفت: اگر قوه قضاییه واقعاً بخواهد طبق آن چیزی که در قانون اساسی است به مسائل رسیدگی کند و هرکجا که واقعاً خلاف اسلام است، مانند فیلمی که در شبکه‌های مجازی منتشر شده و اتفاقاتی که در زندان اوین رخ داده است را نشان می‌دهد، ورود کند، باید در اولین اقدام هم به کسانی که ظلم شده و هم کسانی که ظلم کردند، رسیدگی شود.

عضو محققین و مدرسین حوزه علمیه قم اضافه کرد: اگر قوه قضاییه واقعاً می‌خواهد وجهه‌ای در جامعه پیدا کند، راهش این است که مردم جامعه عملاً ببینند که در این زمینه به صورت جدی کار می‌شود.

رئیس قوه قضائیه فقط به گزارش‌ها اکتفا نکند

وی با اشاره به حضور میدانی رئیس قوه قضائیه در زندان اوین و بند زندانیان امنیتی، اظهار داشت: مثلاً یکی از راه‌هایی که می‌تواند عملی باشد این است که رئیس قوه قضائیه خودش حضوری برود و در جریان کار قرار بگیرد و فقط به گزارش‌ها اکتفا نکند.

آیت الله ایازی در ادامه گفت: گاهی شاید گزارش‌هایی که داده می‌شود ممکن است کامل نباشد، ولی اگر خودشان بروند و حضوری بازدید کنند، بسیار مهم و تاثیرگذار است.


بیشتربخوانید: برای بررسی فجایع زندان اوین کمیته حقیقت‌یاب تشکیل شود/ زندانبان‌ها فکر می‌کنند زندانی مستحق هر نوع رفتاری است

رسانه‌ها عیون رئیس قوه قضائیه در جامعه باشند

عضو محققین و مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه نتیجه و برآمد بازدید میدانی رئیس قوه قضائیه از زندان بسیار مهم است، افزود: آنچه که ما همیشه در ادله دیدیم و داریم، غایت کار است. باید ببینیم که در آخر چه نتیجه‌ای می‌دهد. اگر واقعاً نتیجه‌ای دیده شود، نشان می‌دهد که در آنجا موثر بوده‌اند و آن زمان است که باید داوری کرد.

وی اظهار داشت: پیشنهاد من برای رئیس قوه قضائیه این است که از افرادی که در رسانه هستند استفاده شود و اگر اتفاقی افتاد برای رئیس قوه قضائیه بفرستند و همانطور که امیرالمومنین به مالک اشتر گفت، رسانه‌ها عیون رئیس قوه قضائیه در جامعه باشند.

آیت الله ایازی در پایان گفت: این پیشنهاد من است که آقای اژه‌ای از خبرنگاران گزارش بگیرد. ممکن است این گزارش‌ها درست نباشد، اما در عوض به قوه قضائیه کمک می‌کند که بداند افراد تا چه حد به قواعد نظام و قانون اساسی عمل می‌کنند.

منبع: جماران
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۵
0
0
حاج آقا. بنده 30 سال کارمند بودم . اینکه یک مسئول بخواهد بازدید کند از یک هفته قبل نیروهای اطلاعات می آیند و برای امنیت تمام سوراخ سنبه ها را زیر و رو می کنند که نکند مشکلی پیش بیاد. حالا شما توقع دارید مسیول بیاید و مامورین را حین ارتکاب جرم ببیند؟؟؟
عجبا. و صد عجبا
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۶
0
0
آقای اژه ای اگر در گفتارشان صاقند هیچ نیازی به سرزده رفتن ندارد همه جای زندان را دروبین نصب کنند هر ماه دوربین‌ها را چک کنند شما با این رفتارتان ریشه اعتقاد و اعتماد و ایمان مردم را نابود کردید
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: