تاریخ انتشار: ۱۷:۲۳ - ۱۹ شهريور ۱۴۰۰

نزدیک‌ترین گزینه به مدیریت استقلال لو رفت

به نظر می‌رسد که مصطفی آجرلو نزدیک‌ترین گزینه به مدیرعاملی استقلال باشد و احتمالا اولین انتخاب حمید سجادی وزیر جدید ورزش انتخاب مدیریت استقلال باشد.

 مصطفی آجرلو

رویداد۲۴مصطفی آجرلو نزدیک‌ترین گزینه دولت جدید مستقر برای مدیریت باشگاه استقلال است.

مدیریت عامل سابق تیم‌های پاس و تراکتور و نامزد ۳ دوره ریاست فدراسیون فوتبال، این بار در قامتی جدید به مدیریت فوتبال بازخواهد گشت؛ استقلال باشگاه بحران زده‌ای که قرار است با حضور او سر و شکل تازه‌ای پیدا کند.
بیشتر بخوانید: اصل قرارداد محمد نادری با استقلال لو رفت!
آجورلو تجربیات خوبی از کار در تیم‌های مدعی فوتبال ایران دارد. او در دوره سوم لیگ حرفه ای، با پاس به مقام قهرمانی فوتبال ایران رسیده و سپس تلاش کرد این کار را با استیل آذین و تراکتور تکرار کند که البته در این موضوع طرفی نبسته است. با این حال، با تجربیات مفصل از این دو پروژه باشگاهی، او که دوباره نفس خود را بعد از اتفاقات فدراسیون فوتبال ایران چاق کرده، قصد دارد شرایط استقلال را تغییر بدهد.

مهمترین نقطه در کارنامه آجورلو ۶۱ ساله، نه قهرمانی با پاس بلکه تغییر پاس از یک تیم به یک باشگاه واقعی در فوتبال ایران است. او پاس را که حضوری آبرومند در فوتبال ایران داشت، به سبک و سیاق همه تیم‌های تهرانی با امکاناتی نسبی تحویل گرفت، اما چیزی که به مدیرعامل بعد از خود تحویل داد، یک باشگاه کامل، پرستاره و با امکاناتی در حد بهترین در آن زمان فوتبال ایران بود.

او بعد‌ها در گفتگو‌های مطبوعاتی تأکید کرده است که این اتفاق را با حمایت مدیران وقت نیروی انتظامی رقم زده و اگر آن‌ها نبودند، این تغییرات رخ نمی‌داد. با این حال به نظر می‌رسد او توانایی خوبی برای جلب امکانات و منابعی دارد که برای باشگاهی مانند استقلال در حال حاضر اهمیت ویژه‌ای دارد. ضمنا به آجورلو اعتمادی وجود دارد که شاید در بین مدیران عاملان قبلی استقلال وجود نداشته است.

البته کارنامه آجرلو خالی از نقاط منفی هم نیست با این حال به نظر در شرایط فعلی، او انتخاب مناسبی برای هدایت آبی‌ها به شمار می‌آید. بخصوص که میزان فاصله هواداران از مدیریت باشگاه در شرایط فعلی به حدی غیرقابل تصور رسیده و هر روز تعدادی هوادار در مقابل باشگاه در حال شعار دادن هستند و ادامه این وضع تقریبا امکان ناپذیر است.

البته زمزمه‌هایی مربوط به جدایی احمد مددی مدت هاست که شنیده می‌شود، اما این مسئله هرگز مثل امروز جدی نبوده است و به نظر می‌رسد با وجود تمام ارتباطات مثبت مدیر فعلی، باید در انتظار حضور افرادی جدید در این باشگاه بود و چه بهتر که چه کسانی جای مدیران قبلی را بگیرند که حداقل سابقه‌ای در فوتبال ایران دارند و اصولا آستین خود را برای انجام دادن کار‌ها بالا می‌زنند.

در نهایت اگر حکم آجرلو به عنوان رئیس مجمع یا مدیرعامل امضا شود و او هدایت کار را برعهده بگیرد، باید در انتظار تغییرات فوری او در سطوح مختلف باشگاه بود و سپس تصمیمات وی را به نظاره نشست. استقلال در حال حاضر مشکلات بسیاری از جمله امکانات اولیه مربوط به تمرین و… دارد و در موضوع مالی هم بحران‌های مختلفی را پشت سر گذاشته و در پیش رو دارد. این‌ها چیز‌هایی است که به مدیریت صریح و جدی و مداخله همه جانبه با پشتوانه هواداری دارد. اگر آجورلو بتواند از هواداران استقلال جلب نظر کند، گام اول را محکم برخواهد داشت.
خبر های مرتبط
برچسب ها: استقلال ، آبی پوشان
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: