تاریخ انتشار: ۱۸:۲۰ - ۲۲ شهريور ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۴ نظر
وزرای امور خارجه دوکشور علاوه بر تبادل نظر در خصوص مهمترین تحولات بین المللی و منطقه‌ای توافق کردند به گفتگو‌های خود در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد ادامه دهند.

امیرعبداللهیان

رویداد۲۴  وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به همتای انگلیسی، به انتظار جمهوری اسلامی ایران در لغو تمامی تحریم‌های غیر قانونی تاکید کرد و یادآور شد دولت سیزدهم به رغم آنکه طبیعتا در ابتدای کار در حال مشورت‌های داخلی در مورد نحوه ادامه مذاکرات وین است، تصریح کرده که به مذاکراتی که دارای نتایج ملموس بوده و حقوق و منافع مردم را تامین کند اقبال خواهد داشت.

دومینیک راب وزیر امور خارجه انگلیس بعد از ظهر امروز در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه ایران، ضمن تبریک انتصاب ایشان، ابراز امیدواری کرد پیرو استقرار دولت جدید در جمهوری اسلامی ایران، روابط و تعاملات دو کشور در عرصه‌های مختلف بر اساس تفاهم و درک متقابل گسترش یابد.
بیشتر بخوانید: سفر امیرعبداللهیان به هند به تعویق افتاد/ رئیس جمهوری به تاجیکستان می‌رود
حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در این گفتگوی تلفنی، ضمن ابراز تاسف از آثار سیاست‌های نادرست آمریکا و برخی از کشور‌های غربی در قبال افغانستان، تحقق امنیت و ثبات در این کشور را در گرو استقرار دولت فراگیر با مشارکت تمامی اقوام، اقبال به گفتگو و عدم خشونت، توجه به مردم و نیز مقابله عملی با تروریسم دانست.

وزیر امور خارجه ایران ضمن اشاره به میزبانی جمهوری اسلامی ایران از حدود ٤ میلیون اتباع افغانستان در خلال بیش از ۴ دهه گذشته، بر ضرورت ایفای مسوولیت مشترک بین‌المللی پایدار در مواجهه با موج‌های جدید پناهجویان و نیز مقابله با عرضه مواد مخدر تاکید کرد.

امیر عبداللهیان همچنین آمادگی ایران برای تسهیل کمک‌های بشردوستانه به افغانستان را خاطرنشان ساخت.

وزیر امور خارجه ایران در ادامه در پاسخ به همتای انگلیسی، به انتظار جمهوری اسلامی ایران در لغو تمامی تحریم‌های غیر قانونی تاکید کرد و یادآور شد دولت سیزدهم به رغم آنکه طبیعتا در ابتدای کار در حال مشورت‌های داخلی در مورد نحوه ادامه مذاکرات وین است، تصریح کرده که به مذاکراتی که دارای نتایج ملموس بوده و حقوق و منافع مردم را تامین کند اقبال خواهد داشت.

امیرعبدالهیان همچنین در جریان این گفتگو اهمیت اتخاذ گام‌های اعتماد ساز توسط دولت انگلیس برای رفع برخی مشکلات در روابط دوجانبه را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان ساخت اقدامات سازنده و عملی انگلیس در این حوزه‌ها مورد استقبال جمهوری اسلامی ایران قرار خواهد گرفت.

وزیر خارجه انگلیس در این ارتباط بر تعهد عملی این کشور در بازپرداخت مطالبات کشورمان تاکید کرد.

وزرای امور خارجه دوکشور همچنین علاوه بر تبادل نظر در خصوص مهمترین تحولات بین المللی و منطقه‌ای توافق کردند به گفتگو‌های خود در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد ادامه دهند.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
amir
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
0
1
اگه میدونستی مجلس فول از چهار میلیون تن قیر مجانی با " مـسـتـنـکـفـیـن " چه میکنه درجا میپریدی
بهمن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
0
1
آره انگلیس،مادرحال تدارک یک عالمه باج وامتیاز مخفی به اروپا وآژانس وشرکتهای نفتی وباقی سروران هستیم. آماده که شد تقدیم.میشه.انشاء اله
Hanane ahmadi
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۶
0
0
اقای امیر عبداالهیان تکلیف من چیشد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۶
0
0
خوب
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: