تاریخ انتشار: ۱۰:۵۶ - ۲۴ شهريور ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
موضع "بنی گانتز" بی سابقه محسوب می‌شود. مقامات اسرایلیی چه در دولت نتانیاهو و چه در دولت جدید اسراییل همواره مخالف سرسخت برجام بوده اند.

اسرائیل: با بازگشت آمریکا به برجام کنار می‌آییم!

رویداد۲۴ وزیر دفاع اسراییل می‌گوید کشورش با بازگشت آمریکا به برجام کنار می‌آید، اما مشروط بر اینکه آمریکا نیز در صورت شکست مذاکرات، در کنار اسراییل برای اعمال طرح جایگزین علیه برنامه هسته‌ای ایران، وارد اقدام جدی شود.

به گزارش عصرایران، "بنی گانتز" وزیر دفاع اسراییل در مصاحبه با نشریه آمریکایی "فارن پالیسی" موضعی متفاوت از مواضع گذشته رژیم تل آویو درباره بازگشت آمریکا به برجام گرفت، و گفت تل آویو دلیل بازگشت آمریکا به برجام را درک می‌کند و می‌پذیرد

"بنی گانتز" وزیر دفاع اسراییل (سمت چپ تصویر) با "نفتالی بنت" نخست وزیر در جلسه پارلمان اسراییل/ ۷ جولای ۲۰۲۱/ گتی ایمجز

اسرائیل: با بازگشت آمریکا به برجام کنار می‌آییم!

گانتز گفت: " رویکرد فعلی دولت ایالات متحده آمریکا در قرار دادن مجدد برنامه هسته‌ای ایران درون یک جعبه (برجام) است و من این را می‌پذیرم. "


بیشتر بخوانید: بیانیه آمریکا در شورای حکام: آماده لغو تحریم‌های ناسازگار با برجام هستیم


وزیر دفاع اسراییل همزمان تاکید کرد خواسته اسراییل این است که ایالات متحده آمریکا آماده به کارگیری با قدرت یک طرح جایگزین (طرح بی) علیه برنامه هسته‌ای ایران، در صورت شکست مذاکرات احیای برجام باشد.


او همزمان مدعی شد اسراییل آماده است برای دفع خطر دستیابی ایران به سلاح هسته ای، خود به تنهایی وارد اقدام نظامی (طرح سی) شود.

اظهارات گانتز درباره پذیرش احیای برجام از سوی اسراییل، موضعی بی سابقه در اسراییل محسوب می‌شود. مقامات اسراییلی از جمله "نقتالی بنت" نخست وزیر این رژیم بار‌ها بر ناسازگاری خود با احیای برجام تاکید کرده اند.

گانتز با اشاره به افزایش روابط اقتصادی ایران با شرق دور گفت: "ما باید چین را هم به کارزار فشار علیه ایران وارد کنیم وآسیا هم باید نقشی ایفا کند.. اسرائیل توانایی رهبری یک طرح واقعی B را ندارد، ما نمی‌توانیم یک رژیم تحریم اقتصادی بین المللی ایجاد کنیم. این امر باید توسط آمریکا هدایت شود. "

وی افزود: "ایران باید از اینکه آمریکا و شرکایش جدی هستند هراس داشته باشد. "

گانتز همچنین تاکید کرد که اسراییل "طرح سی" خود را دارد که شامل عملیات نظامی علیه برنامه هسته‌ای ایران می‌شود.

او در این باره گفت: "ما آمریکا نیستیم، اما توانایی‌های خود را داریم و اگر تحت فشار قرار بگیریم، به گزینه سی (اقدام نظامی یکجانبه) هم می‌رسیم. "

وی در ادامه هشدار داد که اگر قدرت‌های جهانی نتوانند مانع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای شوند، این امر منجر به رقابت تسلیحات هسته‌ای در منطقه می‌شود:" دولت‌های دیگر در برابر دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای ساکت نمی‌نشینند ... آن‌ها هم در این صورت می‌توانند مستقیما از پاکستان یا هر طرف دیگری سلاح هسته‌ای بخرند. "

خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، اسرائیل ، برجام
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۶
0
0
سایر توافق ها

عهدنامه مشترک

نسبتأ پایدار
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: