تاریخ انتشار: ۱۱:۱۴ - ۲۴ شهريور ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
حدود ۱.۵ میلیون دانش‌آموز هنوز کتاب‌های درسی را سفارش نداده‌اند، این شائبه مطرح است که آیا ترک تحصیل باعث این موضوع شده است؟

شرایط بازگشایی مدارس

رویداد۲۴ طبق آخرین اعلام احمدرضا امینی مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در تاریخ 21 شهریور 1400 هنوز 10 درصد دانش‌آموزان یعنی حدود 1.5 میلیون نفر کتاب‌های درسی خود را سفارش نداده‌اند.

طبق اعلام‌ امینی، در دوره ابتدایی 96.92 درصد دانش‌آموزان ثبت سفارش کرده‌اند، در دوره اول متوسطه 87.22 درصد و در دوره دوم متوسطه نیز 83.7 درصد دانش‌آموزان سفارش کتاب‌های درسی را ثبت کرده‌اند، بخش زیادی از جاماندگان مربوط به شاخه کاردانش است که عدد ثبت‌نام خیلی پایین است و در مجموع 91.96 درصد دانش آموزان کتاب‌های درسی را ثبت سفارش کرده‌اند و حدود 10 درصد ثبت‌نام نکرده‌اند، منتظریم در فاصله 10 روزه تا پایان مهلت، 1.5 میلیون دانش‌آموز بازمانده کتاب‌های درسی خود را سفارش دهند.

با توجه به شرایط آموزش مجازی و تعطیلی مدارس در حدود دو سال اخیر، این شائبه مطرح است که آیا ترک تحصیل دانش‌آموزان باعث شده حدود 1.5 میلیون نفر کتاب‌های درسی خود را سفارش ندهند؟

در همین رابطه، حسن ملکی رئیس سازمان درباره ثبت سفارش کتاب‌های درسی دانش‌آموزان به تسنیم گفت: دانش‌آموزانی که تاکنون موفق به ثبت سفارش کتاب‌های درسی نشده‌اند تا 31 شهریور فرصت دارند با مراجعه به سامانه ثبت سفارش کتاب‌های درسی برای سفارش خود اقدام کنند.


بیشتر بخوانید: ۶ اقدام ضروری برای بازگشایی مدارس


وی افزود: پس از ثبت سفارش، کتاب‌های از طریق مدارس در اختیار دانش‌آموزان قرار خواهد گرفت اما اینکه این تعداد دانش‌آموزان ترک تحصیل کرده باشند، خیر اینگونه نیست.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: معتقدیم در اوضاع کرونایی ممکن است دانش‌آموزان به دلایل مختلف موفق به ثبت سفارش کتاب‌های درسی نشده باشند بنابراین باید زمان بدهیم و فکر می‌کنم این کار انجام شود.

ملکی همچنین درباره تدوین برنامه درسی متناسب با شرایط کرونا مطرح کرد: در این برنامه درسی که مخصوص شرایط آموزش غیرحضوری است مانند سال گذشته حذفیات کتاب‌های درسی نداریم و هیچ مطلبی از کتاب‌ها حذف نمی‌شود اما براساس رویکرد تعدیلی، برنامه درسی فشرده را با شرایط کرونا متناسب‌سازی کردیم و در هر عنوان درسی بر مفاهیم و مهارت‌های اساسی متمرکز می‌شویم.

منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۴
0
0
پدرانشان گفتند لازم ندارید.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: