تاریخ انتشار: ۱۱:۰۲ - ۲۶ شهريور ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
محمدرضا خاتمی در رابطه با بحث برخی جریانات سیاسی برای محاکمه حسن روحانی گفت: چه اشکالی دارد، در یک محاکمه علنی دادگاه برگزار شود و آقای روحانی بتواند حرفهایش را بزند؟

حسن روحانی محاکمه می‌شود؟

رویداد۲۴ محمدرضا خاتمی، فعال سیاسی اصلاح طلب، شب گذشته با حضور در یکی از اتاق های کلاب هاوس به سوالاتی درباره فضای سیاسی کشور پاسخ داد.

محمدرضا خاتمی گفت: از محاکمه نترسیم، به شرطی که عادلانه و علنی باشد. چه اشکالی دارد یک محاکمه علنی دادگاه برگزار شود و آقای روحانی بتواند حرفهایش را بزند؟!

وی افزود: از جهانگیری مستقیما شنیدم که تمام واکسن ها در دولت سابق پیش خرید شدند. به جز ۵ میلیون دز واکسن آسترازنکا که دوستان (دولت جدید) آن از کارخانه ای در امارات به جای ۹ دلار، ۱۴ دلار خریده اند.

انتقاد از بی توجهی رئیسی و محسنی اژه ای به نظرات اصلاح طلبان

آقایان رئیسی و اژه ای روز اول تلفن ها را برداشتند و با اصلاح طلبان تماس گرفتند. تمام اشخاصی که می دانم نظراتشان را گفتند، اما به این نظرات بی توجهی می شود. جلسات آقای خاتمی با حزب موتلفه در دوران ریاست جمهوری، بیشتر از جبهه مشارکت بود. برای آقای رئیسی آرزوی موفقیت می کنیم.

در کشور همه می دانند مشکل چیست، اما هیچ کس راه حل را نمی داند!

امروز همه نحله ها و تفکرات سیاسی درگیر «راه حل عملی» هستند. همه با یکدیگر درگیر هستند، اما وقتی نوبت راه حلی می رسد پاها می لنگد! همه می گویند «باید…»، اما باید پرسید چگونه؟! مردم حرف های اصلاح طلبان را می پذیرند، اما می گویند چگونه؟! باید درباره راهکار مشکلات کشور گفت و گو کنیم. مثلا اگر من می گویم «مشکل امروز کشور سیاست خارجی است»، بلافاصله باید بگویم چگونه می توانم سیاست خارجی را از این منجلاب نجات دهم. صریحا و صادقانه می گویم اصلاحات الان راهکاری برای حل مشکلات کشور ندارد؛ اما آیا به آن فکر می کند؟ آری!


بیشتر بخوانید: محاکمه حسن روحانی پس از ریاست جمهوری چقدر جدی است؟


آیا محدودیت های سیدمحمد خاتمی هنوز تداوم دارد؟

محمدرضا خاتمی ادامه داد: ظاهرا قانونی که آقای جعفری دولت آبادی «شخصا» درباره محدودیت های آقای خاتمی ابلاغ کردند هنوز باقی است. باید دوران کرونا تمام شود تا بدانیم محدودیت رفت و آمدها در مورد ایشان هنوز باقی است یا خیر؟!

محمدرضا خاتمی تصریح کرد: مردم از تغییرات سیاسی ناامید هستند و به دنبال رفع مشکلات اقتصادی هستند. ۵۲ درصدی که در انتخابات شرکت نکردند، فقط نه به اصلاح طلبان نبود؛ نه به چیزهای دیگر هم بود.

آیا اصلاح طلبان و دولت روحانی در مورد رفع حصر فرصت سوزی نکردند؟

محمدرضا خاتمی ادامه داد: یکسری مسایل برای دو جناح حیثیتی می شود. اگر از ابتدا قول هایی داده نمی شد و (به جای آن) حصر پیگیری می شد ماجرا حل شده بود، اما وقتی موضوع حیثیتی شود نمی توان آن را حل کرد و امتیازش را به نام خود ثبت کرد. این سه بزرگوار بیمارند و دایم از این بیمارستان به آن بیمارستان و از این طبیب به آن طبیب می روند. امیدواریم امروز که حاکمیت یکدست شده و برخی کارهایی که قبلا اجازه داده نمی شد، به دولت آقای رییسی اجازه داده می شود؛ موضوع حصر هم حل شود.

منبع: جماران
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
داود
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۶
1
1
در کشور جمهوری اسلامی دموکراسی تا ان حد پیش نرفته که بشود از مسئولی بعد از مسیولیتش باز خواست نمود بازخواست باید توسط ملت صورت بگیرد نه در فضایی بسته فقط صدا سیما دروغی سرهم بکند ولی هچ خروجی مشهود نباشد
محمدرضا حمیدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۶
0
0
از زمانهای قدیم تا امروز کل مردم ایران یزدیها را با سه خصلت می شناخنتد
1-صداقت
2-متدین و دست پاک
3- دنبال تحصیل وزی حلال
4- امانتدار
مخصوصا ما سیستانیها برای این خصلتها ارزش فوق العاده ای قائل بودیم و همین نظر باعث شد محمد خاتمی بالا ترین درصد رای را در استان ما داشته باشد
اما از زمانی که اسم محمد خاتمی و محمد رضا خاتمی شنیده شد
چیزهایی دیگری به ذهن میرسه
ای کاش این دو نفر یزدی می ماندند حیف ه یزیدی شدند
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: