تاریخ انتشار: ۱۶:۰۰ - ۲۶ شهريور ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران اعلام کرد: برای برنامه ۱۰ روزه واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال به ۷ میلیون دوز واکسن نیازمندیم.

روند واکسیناسیون کرونا در ایران

رویداد۲۴ علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران در جلسه فوق‌العاده ستاد مدیریت و مقابله با ویروس کرونای استان تهران که امروز جمعه با حضور استاندار برگزار شد، گفت: برای اینکه بتوانیم تمام افراد بالای ۱۸ سال را پوشش واکسیناسیون قرار دهیم طبیعتا امکانات لازم برای آن برای ما فراهم نیست و این جلسه امروز برگزار شد تا برنامه‌ریزی‌های لازم برای این کار انجام شود و اگر این امکانات فراهم شود، می‌توانیم ظرف ۱۰ روز واکسیناسیون را در استان به اتمام برسانیم. 

وی ادامه داد: اولین تاکتیک ما افزایش مراکز تجمیعی است و موارد دیگر شامل افزایش شیفت‌های مراکز به دو و سه شیفت، استفاده از ظرفیت بیمارستان‌ها که امکانات لازم و فضای جداگانه دارند و همچنین مراکز بهداشتی که فعال نبودند هم وارد مدار شوند، این دست اقداماتی است که می‌تواند سرعت بیشتری به واکسیناسیون دهد.


بیشتر بخوانید: آخرین تغییرات ویروس کرونا/ یک زمستان سخت در راه است!


زالی افزود: اگر بخواهیم کل واکسیناسیون تهران را انجام دهیم به ۲۰ میلیون دوز واکسن نیاز داریم و تا روز گذشته ۷ میلیون و ۱۲۵ هزار واکسن در تهران تزریق شده و یعنی ما به ۱۳ میلیون واکسن دیگر برای پوشش کامل دو دوز تهران نیازمندیم اما برای واکسیناسیون در این ۱۰ روز، ۱۳ میلیون واکسن مورد نیاز نیست و با ۷ میلیون دوز که ۶ میلیون آن مربوط به دوز اول است این کار انجام خواهد شد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران این را هم گفت که از وزارت بهداشت درخواست کردیم که این ۷ میلیون دوز واکسن را در اختیار ما قرار دهد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ایمان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۶
0
1
سایت مریض ٢۴ چرا دروغ تیتر می‌زنی کثا فت
رسولی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۶
0
0
خیلی خوب
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: