تاریخ انتشار: ۱۲:۵۳ - ۲۹ شهريور ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۳ نظر

رئیس سازمان زندان‌ها: دشمن می‌خواهد به واسطه اتفاقات زندان، نظام را زیر سوال ببرد

رئیس سازمان زندان‌ها با بیان اینکه دشمن تلاش زیادی را شروع کرده تا به واسطه اتفاقات زندان کارکرد نظام اسلامی را زیر سوال ببرد گفت: دشمن سعی می کند با بزرگ نمایی، سیاه نمایی و دروغ پراکنی دستاورد های حقوق بشری واقعی در زندان ها را زیر سوال ببرد تا از این طریق نظام اسلامی را مورد حمله قرار دهد.

رئیس سازمان زندان‌ها: دشمن می‌خواهد به واسطه اتفاقات زندان، نظام را زیر سوال ببرد

رویداد۲۴ محمد مهدی حاج محمدی در نشست ماهانه با مدیران کل ستادی و استانی که با حضور رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه برگزار شد با اشاره به وقایع اخیر، گفت: هر چند برخی از رخداد‌ها در محیط زندان به سبب حضور بعضی از افراد طبیعی است، اما به واسطه اینکه ما در یک نظام اسلامی هستیم این مسائل حتی در کمترین شکل خود هم قابل قبول نیست و نباید رخ بدهد.

وی با بیان اینکه دشمن تلاش زیادی را شروع کرده تا بواسطه اتفاقات زندان کارکرد نظام اسلامی را زیر سوال ببرد گفت: دشمن سعی می‌کند با بزرگ نمایی، سیاه نمایی و دروغ پراکنی دستاورد‌های حقوق بشری واقعی در زندان‌ها را زیر سوال ببرد تا از این طریق نظام اسلامی را مورد حمله قرار دهد.

حاج محمدی با بیان اینکه بازپروری و بازاجتماعی نمودن زندانیان مهمترین هدف ماست گفت: در ماده ۲ آیین نامه اجرایی جدید سازمان زندان ها، بنا نهادن امور بر پایه احترام و ادب به عنوان اولین زنجیره فعالیت‌های اصلاحی و تربیتی تعیین شده است.

رئیس سازمان زندان‌ها اظهار کرد: از آغاز مسئولیت در سازمان زندان‌ها همه جهت گیری ها، سیاست گذاری ها، اولویت بندی ها، سفر‌های مکرر استانی، همنشینی با زندانیان و به تصویر کشیدن اقدامات و فعالیت‌های زندان ها، بخاطر تغییر نگاه جامعه و مسئولین نسبت به زندان، زندانی و خانواده او بوده و نباید اجازه دهیم یک اتفاق کوچک همه آن دستاورد‌ها را زیر سوال ببرد.

وی با بیان اینکه همه باید برای تحقق سیاست‌های سازمانی همدل و همراه باشند گفت: قابل قبول نخواهد بود به خاطر ضعف و کم کاری ما، آسیبی به وجه نظام وارد شود.

عضو شورای عالی قوه قضائیه با تاکید مجدد بر اهتمام جدی سازمان بر اجرای دقیق برنامه‌های اصلاحی و تربیتی اظهار داشت، همه مدیران و کارکنان در زندان‌های سراسر کشور باید تلاش کنند تا چنین اتفاقاتی تکرار نشود و حتماً با هرگونه تخلف اداری برخورد می‌گردد.

حاج محمدی در ادامه به موضوع اشتغال زندانیان و حمایت از خانواده‌های آنان نیز اشاره کرد و گفت: خوشبختانه برخی از استان‌ها توانسته اند به نقطه هدف گذاری اشتغال ۸۰درصدی محکومان واجدشرایط برسند که جا دارد از همت و زحمات آنان تشکر کنیم.

وی با تاکید بر لزوم مراقبت کامل از خانواده زندانیان گفت: سرکشی از خانواده زندانیان آغاز راه حمایت و مراقبت از آنان است همه باید دغدغه‌مند باشیم و نباید فقط به اقداماتی مانند توزیع بسته‌های معیشتی بسنده کرد

حاج محمدی در پایان خطاب به مدیران زندان‌های سراسر کشور عنوان داشت: در دور دوم سفر‌های استانی، اشکالات مشاهده شده در سفر‌های قبلی بررسی می‌شود.

امروز دشمن با ابزار رسانه به جنگ با انقلاب مردمی ایران آمده است

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین عبدالهی رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه نیز طی سخنانی با اشاره به لزوم رعایت موارد امنیتی در زندان‌ها گفت: تصور نکنیم که منافقان تغییر رویه داده‌اند و یا سرویس‌های اطلاعاتی جهان دست از دشمنی با ما برداشته اند.

عبدالهی اظهار کرد: اتفاقاتی که اخیراٌ افتاد یک خسارت بزرگ بود که خیلی از زحمات چندین ساله را تحت الشعاع قرار داد و البته ما را نیز متوجه برخی از آسیب‌ها در حوزه زندان کرد.

وی افزود: امروز استکبار جهانی با ابزار رسانه به جنگ با انقلاب مردمی ما آمده و اگر از اصول و اعتقادات خودمان دور شویم آسیب خواهیم دید.

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه در ادامه با تشریح برخی از آسیب‌های موجود در زندان‌ها به تبیین نکات لازم در این زمینه پرداخت.

در این جلسه که از طریق ویدئو کنفرانس کشوری برگزار می‌شد معاونین سازمان در خصوص مسائل مربوط به امور کارکنان، ضرورت آموزش آیین نامه جدید سازمان و همچنین بحث لزوم رسیدگی به خانواده‌های زندانیان سخنانی ایراد کردند.

همچنین تعدادی از مدیران کل استانی نیز به بیان نظرات خود پرداختند.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: سازمان زندان ها
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
0
0
پس بابای من باید زیر سؤال باشه!؟
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
0
0
اگر لالایی بلدی چرا نمی خوابی چرا بررسی نمیکنید که این اتفاقات نیافتد و بهانه دست دشمن ندهید
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۲۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۹
0
0
اصلا تو اجتماع زندگی میکنید؟
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: