تاریخ انتشار: ۱۰:۰۹ - ۳۰ شهريور ۱۴۰۰
فاین آرت در عکاسی یک رویکرد است، نه ژانر و نه سبک! فاین آرت صرفا یک انتخاب ذهنی (و بر پایه مفهوم) از سوی عکاس است، نه قاعده‌ای تالیف شده و مدون که رعایت آن الزامی باشد.

متفاوت‌ترین تصاویر با عکاسی فاین آرت

رویداد۲۴ نقاشی با رنگ‌آمیزی غلیظ تصاویری را نزدیک به عکاسی فاین آرت خلق کرده است. “فاین آرت“ برای بیان حس زیبایی شناسی، برقرای ارتباط و یا ایجاد تفکر به وجود آمده است.

این هنر بیش از آنکه برای اهداف کاربردی ساخته شده باشد برای پرداختن به اهداف زیبایی شناسانه ایجاد شده. این هنر نوعی از انواع هنر است که در درجه اول به منظور فراهم آوردن زیبایی و لذت و نه برای استفاده تجاری ایجاد شده است. به همین دلیل فاین آرت به نشاط بخشی، تفکر برانگیز بودن، و زندگی بخش بودن آن شناخته می‌شود.

پس از معرفی هنر فاین آرت می‌توانیم عکاسی فاین آرت را به عنوان شاخه‌ای از هنر زیبا قلمداد کنیم که با یک دوربین ایجاد می‌شود.

تفاوتی عمده بین یک عکس اسنپ شات و یک عکس فاین آرت وجود دارد. اسنپ شات لحظه‌ای از زمان را ثبت می‌کند در حالی که عکس فاین آرت حکایت گر احساسات، عواطف و زیبایی آن لحظه از زمان است و اگر چه ترجیح شخصی من این است که عکسی زیبا خلق کنم، اما لازم نیست که یک عکس برای اینکه در دسته فاین آرت قرار گیرد حتما عکسی زیبا باشد.

منبع: boredpanda

خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، تصاویر روز
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: