تاریخ انتشار: ۱۴:۰۹ - ۳۰ شهريور ۱۴۰۰

یارانه‌ دارو و کالاهای اساسی حذف می‌شود؟

در دومین جلسه کارگروه برنامه و بودجه هدفمندسازی یارانه‌ها امکان حذف تمام یا قسمتی از یارانه‌های پنهان کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی و نهاده‌های کشاورزی و قیمت حامل‌های انرژی و آثار و تبعات آن بررسی شد.

یارانه‌ دارو و کالاهای اساسی حذف می‌شود؟

رویداد۲۴ دومین جلسه کارگروه برنامه و بودجه هدفمندسازی یارانه‌ها با حضور امید حاجتی، مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و رئیس کارگروه برنامه و بودجه هدفمندسازی یارانه، روسای امور عضو کارگروه سازمان برنامه و بودجه کشو معاونین و مدیران کل سازمان هدفمندسازی یارانه‌های کشور در سالن یاوران بهشتی سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

حاجتی، مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و رئیس کارگروه برنامه و بودجه هدفمندسازی یارانه در خصوص مباحث مطرح شده در این جلسه عنوان کرد: در دومین جلسه کارگروه برنامه و بودجه هدفمندسازی یارانه‌ها به بررسی امکان حذف تمام یا قسمتی از یارانه‌های پنهان کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی، نهاده‌های کشاورزی و قیمت حامل‌های انرژی و آثار و تبعات آن بصورت تفکیکی با روسای امور سازمان برنامه و بودجه پرداخته شد.

وی ادامه داد: روسای امور سازمان برنامه و بودجه، دیدگاه و نظرات خود را در خصوص موضوعاتی چون منابع و مصارف یارانه‌های پنهان و همچنین چالش‌ها و تبعات مثبت و منفی خود را در خصوص حذف تمام یا قسمتی از یارانه‌های پنهان بصورت کارشناسی شده، بیان کردند.


بیشتر بخوانید: کمبود داروهاي خاص در داروخانه‌ها


امکان بازمدیریت اعطای یارانه‌های پنهان

رئیس کارگروه برنامه و بودجه هدفمندسازی یارانه به امکان بازمدیریت اعطای یارانه‌های پنهان نیز اشاره ای کرد و افزود: در برخی از حوزه ها که تاثیر به سزای در بهبود وضعیت رفاه جامعه داشته باشد، مورد بررسی قرار گرفت و چالش های اساسی این حوزه به جلسات کارشناسی دبیرخانه موکول شد.

این مقام مسئول افزود: همچنین در این جلسه مقرر شد، در دبیرخانه کارگروه، جلسات کارشناسی و مفصل‌تری به تفکیک حوزه‌های اجتماعی، خانوار، سلامت، تولید -چه در بخش کشاورزی و صنعت- و همچنین اجزا تفصیلی‌تر قمیت حامل‌های انرژی و آب و برق را دستورکار دبیرخانه تا پایان هفته قرار گیرد.

وی به برگزاری جلسات تخصصی دبیرخانه کارگروه مستقر در سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها با مجموعه‌ای از وزارتخانه‌ها، دستگاه‌ها و سازمان‌ها مرتبط با موضوع یارانه‌ها پرداخت و افزود: از ابتدای جلسات کارگروه، کمیته‌های تخصصی در سازمان هدفمندسازی یارانه به همین منظور تشکیل شد تا کار با سرعت و دقت بیشتری انجام گیرد.

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها ادامه داد: در این کمیته ها به بررسی موضوعاتی چون جمع‌آورزی سوابق و بروزرسانی اطلاعات این حوزه، تجمیع و تحلیل گزارشات روسای امور و سازمان های ذی‌ربط و همچنین تنظیم فرایند چگونگی رسیدن به یک تصمیم مطلوب و مناسب با شرایط روز جامعه پرداخته می‌شود.

وی ادامه داد: جلسات تخصصی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دستگاه‌ها و سازمان‌های ذی‌ربط برگزار و نظرات و پیشنهادات این حزوه نیز اخذ شد.

حاجتی گفت: با آگاهی کامل از وضعیت رفاهی و اقتصادی مردم و همچنین با نگاه مولدساز به بخش‌های مختلف در حوزه‌های تولیدی، بهترین و موثر ترین راهکارهای اجرایی را به ستاد بودجه سال ۱۴۰۱ ارایه می‌کنیم.

خبر های مرتبط
برچسب ها: یارانه ، کمبود دارو
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: