تاریخ انتشار: ۱۳:۳۳ - ۰۴ مهر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
رویداد۲۴ گزارش می‌دهد؛
ترکیب جدید هیات مدیره استقلال که عمدتا ورزشی هم هستند، مصطفی آجرلو چهره نظامی ورزش را به مدیر عاملی باشگاه استقلال منصوب کرده‌اند؛ در دوره احمدی نژاد نیز رویانیان به نیابت از نظامیان در پرسپولیس حضور یافت و این بار نظامیان تمایل پیدا کرده‌اند مدیریت در استقلال را نیز تجربه کنند.

مصطفی آجرلو استقلال تهران

رویداد۲۴ بعد از کش و قوس‌های فراوان، بالاخره وزارت ورزش و جوانان اعضای جدید هیات مدیره باشگاه استقلال و همچنین مدیرعامل را انتخاب و معرفی کرد که براین اساس پرویز مظلومی، محمد مومنی، مجتبی عبدالهی، مهدی افضلی و مصطفی آجرلو هیات مدیره جدید باشگاه استقلال را تشکیل می‌دهند. همچنین وزارت ورزش اعلام کرده که اعضای جدید هیات مدیره، مصطفی آجرلو را به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه انتخاب کردند.

انتخاب افرادی که سابقه نظامی دارند برای مدریریت باشگاه‌های پرطرفدرار فوتبال، بی‌سابقه نیست. در زمان ریاست جمهوری احمدی‌نژاد هم مدتی مدیریت باشگاه پرسپولیس به سردار رویانیان سپرده شد. رویانیان در آن مقطع حاشیه‌های زیادی برای پرسپولیس درست کرد؛ از جمله در مسائل مالی باشگاه دردسر‌هایی به وجود آورد که تیم تا مدت‌ها با آن درگیر بود. در نهایت هم رویانیان مدتی بازداشت شد و در حالی که بعضی از نزدیکان او و برخی چهره‌های رسانه‌ای، معتقد بودند این مسئولیت مقدمه حضور او در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ است، اما رویانیان از سپهر سیاسی کشور کنار رفت.

مصطفی آجرلو کیست؟

مصطفی آجرلو مدیرعامل سابق باشگاه پاس، استیل آذین و باشگاه تراکتورسازی تبریز است. وی مدیر سازمان ورزش شهرداری تهران و مدیر تربیت بدنی نیروی انتظامی و سپاه بوده‌است. اما مدریت او در همه این تیم‌ها با حاشیه‌های خاصی مواجه بوده است. عجیب‌ترین حاشیه در فوتبال ایران به سال ۱۳۹۰ باز می‌گردد؛ زمانی که استیل آذین تیم پرستاره‌ای داشت. آن زمان علی کریمی یکی از ستاره‌های استیل آذین بود و مصطفی آجرلو نیز با حکم هدایتی به عنوان مدیرعامل باشگاه انتخاب شده بود. در یکی از روز‌های ماه رمضان استیل آذین با استقلال بازی داشت و قبل از مسابقه علی کریمی به علت نوشیدن آب با صادق درودگر که آن زمان سرپرست تیم بود، درگیری لفظی پیدا کرد، اما همه چیز مسکوت ماند. در نهایت این مسابقه حساس پایان یافت اما بحران روز بعد از بازی بود. با رای مصطفی آجرلو، علی کریمی به علت روزه‌خواری و عدم احترام به ارزش‌های دینی از استیل آذین اخراج شد که این تصمیم جنجال زیادی در فوتبال ایران به پا کرد.

علی کریمی که معتقد بود این تصمیم مدیریت باشگاه به دلیل مصاحبه‌اش درباره مدیریت قبلی استیل آذین بوده، گفت: «من یک مسلمانم و به مسائل دینی و مذهبی اعتقاد دارم. مسئولان استیل آذین اگر چنین ادعایی داشتند چرا همان روز تمرین و ادعای روزه‌خواری اعلام نکردند و اجازه دادند من در برابر استقلال بازی کنم؟»

در نهایت هم استیل آذین سقوط کرد و هم حسین هدایتی به زندان افتاد. از آن جمع تنها کسی که ارتقا پیدا کرد، مصطفی آجرلو است که حالا به مدیریت باشگاه استقلال رسیده و با توجه به برگزاری هفته‌های پایانی لیگ در ماه رمضان، باید منتظر اجرای حدود الهی سردار برای ستاره‌های آبی باشیم.

ماجرای ملک شهرداری و سردار آجرلو

مصطفی آجرلو زمانی چهره شد که با حکم مستقیم محمدباقر قالیباف فرمانده وقت نیروی انتظامی، مدیرعاملی باشگاه پاس تهران مهم‌ترین مجموعه ورزشی نیروی انتظامی را به دست آورد. او بعدا با قالیباف به شهرداری و سازمان ورزش رفت.

سردار آجرلو که در زمان قالیباف، مدیر سازمان ورزش شهرداری بوده، مجله‌ای به نام مثلث منتشر می‌کند که سردبیر آن سعید آجرلو برادرزاده سردار آجرلو است. در لیست واگذاری املاک شهرداری نوشته شده که این مجله یک ساختمان با زمین ۲۰۰ متری از شهرداری منطقه ۶ گرفته است.

همچنین در بخشی دیگری از اسناد مربوط به واگذاری املاک نجومی آمده که ملکی مسکونی در دربند نیز در اختیار سردار آجرلو قرار گرفته است. طبق آن گزارش آجرلو زمینی در محله دربند تهران را با ۵۰ درصد تخفیف خریداری کرده است. سردار آجرلوهیچگاه درباره این موضوع صحبت نکرد و توضیحی در این باره نداد اما مدیران قالیبافی کلا موضوع واگذاری املاک را تکذیب کردند و پاسخ دادند چنین موضوعی ساخته توهم اصلاح‌طلبان است.

مصطفی آجرلو با حمایت‌های چهره‌هایی همچون قالیباف به مناصب خوبی در ورزش ایران رسید اما همواره حاشیه‌هایی نیز با او همراه بود؛ مثل اتفاقاتی که زمان انتقال پاس به همدان رخ داد یا بیانیه او که حکم به اخراج بازیکن ارمنی تراکتور داده بود تا به زعم خودش وحدت ترک‌ها در مقابل ارمنیان آسیب نبیند!

آجرلو البته به جز فعالیت در فوتبال، کافه‌ای هم در خیابان هفت تیر دارد به نام کافه فوتبال که در آن قلیان و چای و ... سرو می‌شود و پاتوق بعضی فوتبالیست‌های سابق تراکتور هم هست. پسر سردار کافه را مدیریت می‌کند و حالا احتمالا باید منتظر حضور ستاره‌های آبی در این کافه نیز باشیم.

استقلال تهران حاشیه کم ندارد. اما آجرلو مرد کم کردن حاشیه نیست. او به صورت بالقوه حاشیه‌های جدیدی را به تیم محبوب پایتخت خواهد آورد. روزگار استقلالی‌ها، فعلا روزگار خوبی نیست و دوران بعد از مسعود سلطانی‌فر هم دوران شیرینی برای تیم پرطرفدار تهران نخواهد بود. فعلا دور، دور نظامی‌ها در مدیریت ایران است؛ فرقی نمی‌کند این عرصه سیاست باشد یا اقتصاد یا ورزش.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
United States of America
|
۱۷:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۴
0
0
باید منتظر اجرای حدود الهی سردار برای ستاره‌های آبی باشیم.خخخ
پیش به سوی رکورد زدن با مدیریت؟؟ سردار انقلابی آجورلو
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: