تاریخ انتشار: ۱۰:۱۱ - ۰۳ مهر ۱۴۰۰

آذری‌جهرمی و دردسر جدید استقلال

باشگاه فوتبال استقلال این روزها مستعد کوچک‌ترین جرقه برای یک آتش‌بازی بزرگ است.

محمدجواد آذری‌جهرمی

رویداد۲۴ پس از حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا، دوباره زخم کهنه اختلاف‌نظر مدیرعامل و سرمربی سر باز کرد و درنهایت احمد مددی که پیش از این قابل حدس بود با روی‌کارآمدن دولت جدید، استعفایش را بنویسد (درست مثل همتایش در باشگاه پرسپولیس) این کار را انجام داد و رفت. هواداران پرشمار باشگاه آبی پایتخت که خروج مدیرعامل را یک پیروزی بزرگ برای فرهاد مجیدی، سرمربی، می‌دانستند، این اتفاق را منشأ خیر برای استقلال توصیف کردند؛ ولی مصاحبه‌های گاه‌و‌بیگاه یکی، دو مربی و پیش‌کسوت قدیمی استقلال دوباره آرامش را از این تیم در آستانه شروع رقابت‌های لیگ برتر گرفته است.

حال، هنوز مدیرعامل و اعضای هیئت‌مدیره جدید باشگاه معرفی نشده، بازار شایعات داغ است و بسیاری از آنها هم فرهاد مجیدی، سرمربی کنونی را نشانه رفته که هر روز یک گزینه جدید به جایش معرفی می‌شود. فرهاد مجیدی اما بی‌توجه به شایعه‌هایی که درباره‌اش در این مسیر رایج شده، فقط با انتشار استوری‌ای در فضای مجازی از این گفته است که به‌زودی به‌صورت تصویری با هواداران استقلال درباره رخدادهای اخیر حرف خواهد زد.

هنوز تب‌و‌تاب این اخبار فروکش نکرده که حکم کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال، همه‌چیز را برای سرمربی و هواداران استقلال به هم ریخته است. کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در اعلام آرای جدیدش، سرمربی تیم استقلال تهران را با محرومیت مواجه کرد و نوشت: «فرهاد مجیدی، سرمربی تیم استقلال تهران، به پرداخت 500 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده است. مجیدی از هرگونه فعالیت در حوزه فوتبال و شرکت در مسابقات و ورود به ورزشگاه منع شده است و فعالیت او صرفا پس از اجرای حکم و با اخذ تأییدیه از کمیته اخلاق امکان‌پذیر خواهد بود».

جریمه 50 میلیون تومانی فرهاد مجیدی سروصدای زیادی به راه نینداخت، اما ممنوعیت او از انجام هرگونه فعالیت در مسابقات و ورود به ورزشگاه‌ها، موضوعی بود که بسیاری از هواداران استقلال و البته رسانه‌ها را به تکاپو انداخت تا دلیل چنین حکمی را جویا شوند. اقدام عجیب کمیته اخلاق مبنی‌بر عدم درج تخلف صورت‌گرفته ازسوی مربی و بازیکنان فوتبال هم دلیل مضاعفی برای گمانه‌زنی‌های مختلف شد. اینکه فرهاد مجیدی ازسوی کمیته اخلاق و نه انضباطی محروم شده، به این معناست که اقدام او ارتباطی به زمین بازی و هنگام مسابقه نداشته و مربوط به موضوعات پیرامونی است.

البته گمانه‌زنی‌های عجیب‌و‌غریبی درباره دلیل این محرومیت مطرح شد و حتی عده‌ای آن را مرتبط با اتفاقات پیش از بازی استقلال با الهلال در امارات دانستند؛ ولی باشگاه استقلال، برای جلوگیری از گمانه‌زنی بیشتر، با صدور بیانیه‌ای از این گفت که محرومیت مجیدی به‌دلیل صحبت‌هایش علیه محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات دولت روحانی است.
در بیانیه باشگاه استقلال آمده است: «بعد از اعلام حکم کمیته اخلاق درخصوص فرهاد مجیدی، سرمربی استقلال، شایعاتی در‌خصوص دلیل این رأی مطرح شده که به این وسیله این شایعات رد می‌شوند. دلیل رأی صادره در‌خصوص آقای مجیدی، عدم پرداخت جریمه صادر‌شده به دلیل اظهارات ایشان در‌خصوص آذری‌جهرمی وزیر وقت ارتباطات است».


بیشتر بخوانید: اعضای جدید هیئت مدیره استقلال را بیشتر بشناسید


و دوباره آذری‌جهرمی
مسئولان باشگاه استقلال در شرایطی نگاه‌ها را متوجه آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات وقت کردند که پیش از این، چندین‌بار از کری‌خوانی‌های این وزیر که خودش را هوادار پرسپولیس معرفی کرده بود، گلایه داشتند. آذری‌جهرمی اما هر بار با بیان این موضوع که نظرات شخصی‌اش به‌عنوان یک هوادار را عنوان کرده، اتهام استقلالی‌ها مبنی‌بر کمکش به پرسپولیس را بی‌اساس می‌خواند. البته استقلالی‌ها با اشاره به آذری‌جهرمی، تا حدود زیادی موفق به آرام‌کردن فضا شدند و این‌بار دوباره هواداران استقلال را علیه وزیر دولت روحانی کردند. ماجرایی که باشگاه استقلال به آن اشاره داشت، اما مربوط به دربی 95 بود که با نتیجه یک بر صفر به سود پرسپولیس خاتمه یافت. پس از آن بازی، محمدجواد آذری‌جهرمی در یک استوری اینستاگرامی به کری‌خوانی علیه استقلال پرداخت.

وزیر ارتباطات با کنایه به استقلالی‌ها نوشت: «این دو ستاره استقلال سیاره است!». کری‌خوانی آذری‌جهرمی با واکنش تند فرهاد مجیدی در کنفرانس خبری بعد از بازی همراه شد و او با الفاظ ناشایستی درباره آذری‌جهرمی حرف زد. «در مورد آقای جهرمی هم (با سؤال از مدیر رسانه‌ای که فامیل وزیر ارتباطات را درست گفته باشد) واقعا باعث تأسف است یک وزیر مملکت -البته وجود همین وزیرهاست که مملکت به این روز افتاده است- آن‌قدر شعور ندارند که بدانند یک قشری از هواداران استقلال، جوانانی هستند که با برد و باخت استقلال یک هفته خوشحال‌اند و یک هفته ناراحت و این موقع می‌آیند و توی این وضعیت این صحبت‌ها را می‌کنند. امیدوارم ایشان که بالاخره وزیر یک مملکت هستند، سطح شعورشان هم در سطح وزیر باشد».

با مرور این صحبت‌ها، بخش زیادی از هواداران فوتبال قانع شدند که فرهاد مجیدی به‌دلیل حرف‌هایش علیه آذری‌جهرمی محروم شده است؛ ولی استوری وزیر سابق حسن روحانی همه‌چیز را به هم ریخت. آذری‌جهرمی نوشت هرگز شکایتی از فرهاد مجیدی نداشته و حال او بعد از شکست در دربی را درک کرده و ناراحتی‌ای از سرمربی استقلال نداشته است. آذری‌جهرمی حتی از مسئولان خواست در رفع محرومیت فرهاد مجیدی بکوشند. این‌طور شد که دوباره آذری‌جهرمی به‌عنوان متهمی غیرواقعی در موضوع فوتبال پایش به میان آمد و نامش مطرح شد. در نهایت اما کار به جایی رسید که از فدراسیون فوتبال خبر رسید نه صحبت‌های مجیدی علیه آذری‌جهرمی، بلکه صحبت‌های فرهاد مجیدی علیه داوران بعد از بازی با آلومینیوم اراک دلیل محرومیت فرهاد مجیدی است.

البته آن موضوع هم نکته مهمی در دل دارد؛ فرهاد مجیدی بعد از آن بازی بدون اشاره به اسم آذر‌جهرمی گفت از وقتی آن صحبت‌ها {علیه آذری‌جهرمی} مطرح شده، همه با ما بد شده‌اند و می‌خواهند به استقلال ضربه بزنند. هرچه بود، اما واکنش باشگاه استقلال به مطرح‌کردن نام آذری‌جهرمی، آن‌هم بدون اینکه وزیر دولت روحانی شکایتی ترتیب داده باشد، عجولانه و شتاب‌زده به نظر رسید.

هیاهو برای هیچ؟
فارغ از موضوع آذری‌جهرمی، به نظر می‌رسد در رأی صادرشده علیه فرهاد مجیدی، هیاهوی بی‌دلیلی به راه افتاده است؛ در واقع ممنوعیت فرهاد مجیدی از حضور در مسابقات و ورزشگاه‌ها در این رأی زیر ذره‌بین قرار گرفته که به نظر می‌رسد اصلا موضوع حادی نیست! با مرور همان حکم کمیته اخلاق، به غیر از فرهاد مجیدی، چندین بازیکن و مربی دیگر هم در همان حکم جریمه شده‌اند که همگی مثل فرهاد مجیدی حضورشان در

مسابقات و ورزشگاه‌ها منوط به پرداخت جریمه شده است.
اتفاقا با مرور بقیه احکام صادرشده از سوی این کمیته، مشخص می‌شود این بند بهصورت خودکار در همه آرا قید شده و ارتباطی به فرهاد مجیدی یا هر بازیکن و مربی خاصی ندارد. پس فرهاد مجیدی با پرداخت همان 50 میلیون تومان به‌راحتی در مسابقات رسمی تیمش شرکت خواهد کرد و مشکلی از این بابت نخواهد بود.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: