تاریخ انتشار: ۱۱:۱۵ - ۰۴ مهر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: کسانی که واکسن نزنند و داوطلب واکسیناسیون نباشند، برای استفاده از خدمات عمومی باید به صورت مرتب با هزینه شخصی تست PCR بدهند.

روند واکسیناسیون کرونا در ایران

رویداد۲۴ محمدرضا شانه ساز اظهار داشت: با توجه به اینکه با کاهش ابتلاء در جامعه روبرو هستیم پیش بینی می‌کنیم دو هفته دیگر میزان مرگ و میر بر اثر کرونا کاهش یابد.

وی افزود: اکنون مناطق قرمز کرونا در استان‌های غربی کشور است که با روند مناسب واکسیناسیون در این مناطق، به زودی به شرایط پایدار می رسند.

شانه ساز گفت: تعداد دوز و نوع واکسن افراد ۱۲ سال به بالا با بزرگسالان تفاوتی ندارد و می‌توان از واکسن سینوفارم برای آنها استفاده کرد. البته بر اساس نتایج، از واکسن انستیتو پاستور و برکت نیز می‌توان برای این افراد استفاده کرد.

وی افزود: البته باید نتایج مطالعات بالینی واکسن انستیتو پاستور و برکت کامل شود تا با اطمینان خاطر آن را تزریق کنیم، اما اکنون با سینوفارم دانش آموزان را واکسن می زنیم.


بیشتربخوانید: آیا واکسن‌های کرونا کارآمد بوده‌اند؟


رئیس سازمان غذا و دارو گفت: مطالعات و بررسی‌ها در زمینه نیاز به واکسینه کردن کودکان ۶ تا ۱۲ سال در حال انجام است اما بیشتر کشورها افراد بالای ۱۲ سال را واکسینه می‌کنند.

شانه ساز افزود: زیرساخت‌های شبکه ای کشور در بخش واکسیناسیون کامل است و می‌توانیم کارت‌هایی را به صورت هوشمند در اختیار افرادی که واکسن زده اند برای استفاده از خدمات عمومی مانند استفاده از هواپیما و وسایل نقلیه عمومی بین شهری قرار دهیم.

وی گفت: کسانی که واکسن نزنند و داوطلب واکسیناسیون نباشند برای استفاده از خدمات باید به صورت مرتب با هزینه شخصی تست PCR بدهند.

شانه ساز افزود: در مرزها هنگام بازگشت زائران اربعین، تمهیدات لازم برای تشخیص بیماری کرونا در نظر گرفته شده است.

منبع: مهر
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
مریم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۴
0
0
این چه حرفی است انگار هر چه مسائل بی ربط است به واکسن نسبت می‌دهند اگر واکسن مصونیت حتمی می‌دهد چرا دستو رالعمل ها را در کنارش رعایت می کنید.پس مسئله اصلی رعایت دستورالعمل هاست واکسن هم مسئله شخصی است که بستگی به تمایل فرد داردم دم را این همه زجر ندهید کلافگی به حد کافی وجود دارد بیش از این مردم راحت فشار نگدارید
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: