تاریخ انتشار: ۱۶:۰۳ - ۰۵ مهر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
سخنگوی صنعت برق اعلام کرد:
سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه برآورد می‌شود که حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ مگاوات رمزارز مجاز تا کنون فعال شده و مشکلی برای تامین برق ایجاد نکرده است، گفت: حدود ۳۰۰ مگاوات رمزارز مجاز وجود دارد که حدود ۶۰ تا ۷۰ در صد آن‌ها وارد مدار هستند.

آغاز به کار ماینر‌ها در کشور
رویداد۲۴ سخنگوی صنعت برق گفت: شروع فعالیت رمزارز‌ها از اول مهر ماه به دلیل کاهش مصرف برق در بخش خانگی مشکلی برای تامین برق کشور به وجود نیاورده است.

مصطفی رجبی مشهدی، با بیان اینکه مصرف برق خانگی حدود ۲.۲ درصد نسبت به هفته گذشته کاهش یافته، اما بیش از هفت درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است، اظهار کرد: طبق اعلام وزارت نیرو رمزارز‌هایی که مجوز دارند می‌توانند فعالیت داشته باشند و این موضوع مشکلی در تامین برق به جود نیاورده است.

وی با بیان اینکه برآورد می‌شود که حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ مگاوات رمزارز مجاز تا کنون فعال شده و مشکلی برای تامین برق ایجاد نکرده است، گفت: حدود ۳۰۰ مگاوات رمزارز مجاز وجود دارد که حدود ۶۰ تا ۷۰ در صد آن‌ها وارد مدار هستند.

سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: تاکنون و از ابتدای طرح برخورد با مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز ۲۱۸ هزار دستگاه کشف و جمع‌آوری شده که میزان مصرف آن‌ها معادل یک نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی است.

رجبی مشهدی با تاکید بر اینکه برخورد با این نوع مراکز از دستور کار خارج نخواهد شد، اظهار کرد: این نوع مراکز در صورت شناسایی در اختیار مراجع قانونی قرار گرفته و دستگاه‌های آنان جمع آوری شده و تا تعیین تکلیف نهایی باقی خواهند ماند. پرونده این مراکز به قوه قضائیه داده می‌شود تا در آنجا درباره آن‌ها تصمیم‌گیری شود.

وی در خصوص آخرین وضعیت تامین سوخت نیروگاه‌ها نیز، اظهار کرد: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته در حال تامین سوخت هستیم و مشکلی وجود ندارد.

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
0
0
جناب رییس جمهور.
بر اساس شنیده ها .صدها هزار مایر جدید در حال خروج از گمرک های کشور است که این بزرگترین بحران را برای صنعت برق کشور در تابستان آینده ایجاد خواهد کرد. جالب تر اینکه این ماینرها اغلب متعلق به آقازاده ها یا آقایان یا نهادها است
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: