تاریخ انتشار: ۱۶:۵۲ - ۱۳ مهر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۳ نظر
رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی: بعد از تصویب لایحه رتبه بندی، برای گروه‌های پایین حداقل سه میلیون تومان افزایش حقوق خواهیم داشت و معلمانی که فوق لیسانی هستند حقوقشان به هفت میلیون تومان می‌رسد.

رتبه بندی معلمان

رویداد۲۴ رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی از جمع‌آوری ۲۰۰ امضا برای بررسی اولویت‌دار لایحه مهم رتبه‌بندی معلمان در صحن علنی مجلس خبر داد و گفت: ظرف امروز و فردا حقوق عقب افتاده معلمان نیز پرداخت می‌شود.

علیرضا منادی سفیدان در رابطه با حقوق معلمان گفت: امروز مشکل تعویق حقوق معلمان حل شد و ظرف دو روز آینده حقوق باقی مانده معلمان و خدماتی‌ها پرداخت می‌شود. طبق گفته رییس کمیسیون‌آموزش این خبر قطعی با پیگیری از خزانه و وزارت اقتصاد حاصل شده است.

وی به طرح رتبه بندی معلمان نیز اشاره کرد و گفت: این طرح نسبت به لایحه دولت بهتر است. ما در کمیسیون آموزش آن را مورد بررسی دقیق قرار دادیم و به تصویب رساندیم.

منادی سفیدان از جمع‌آوری نزدیک به دویست امضا برای بررسی اولویت‌دار لایحه مهم رتبه‌بندی معلمان در صحن علنی مجلس نیز خبر داد؛ و گفت: قرار است فردا این طرح در صحن علنی مجلس مطرح شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: مصوبه رتبه بندی فراتر از آن است که معلمان تصور می‌کنند ضمن اینکه هشتاد درصد حقوق فرهنگیان در آموزش عالی کمتر از چیزی که هست نمی‌شود و معلمان صرفا نسبت به رتبه بندی افزایش حقوق خواهند داشت.

وی افزود:برای گروه‌های پایین حداقل سه میلیون تومان افزایش حقوق خواهیم داشت و معلمانی که فوق لیسانی هستند حقوقشان به هفت میلیون تومان می‌رسد.


بیشتر بخوانید: انتظار ۱۰ ساله معلمان برای رتبه‌بندی/ کمیجانی: تغییر دولت، دلیل عدم تصویب لایحه رتبه بندی معلمان است


منادی سفیدان در ادامه افزود: ما این قانون را جلو انداختیم تا سریع‌تر رتبه بندی شود و بلافاصله بعد ابلاغ قانون حقوق‌ها و بحث افزایش آن اعمال شود.

رییس کمیسیون آموزش نسبت به اعتراض امروز معلمان در شهر‌های مختلف و درخواستشان‌برای افزایش حقوق بدون پیش شرط گفت: واقعا هرچه به معلم حقوق بدهیم کم است چرا که جایگاه معلمی فراتر از بقیه جایگاه هاست به هرحال تورم زیاد است و انتظار می‌رود دولت برای معلمان عزیز شرایط معیشتی مناسبی در نظر بگیرد.

وی به دغدغه و مشکلات اقتصادی معلمان اشاره کرد و گفت: باید توجه داشت که مشکلات اقتصادی کیفیت آموزش را از جانب معلم پایین می‌آورد لذا نباید این مشکلات برای معلم وجود داشته باشد تا بیشتر به فکر آموزش فرزندان جامعه باشند.

منادی سفیدان در پایان خاطر نشان کرد: پیشاپیش باید بگویم که طرح رتبه بندی درمجلس رای می‌آورد و به قانون تبدیل می‌شود.

منبع: شهر آرا نیوز
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۳
2
1
افزایشی زیر 10میلیون نه فاصله حقوقی بادیگر ادارات دولتی وشرکتی کم می کند نه بعد از ده سال و مدتها انتظار واسترس معلمان و خانواده هایشان مشکلات معیشتی معلمان بخصوص در این وضعیت تورم دقیقه ای کم میشود امیدوارم مسولین محترم ذیربط ونمایندگان انقلابی و ولایتمدار این موضوع را در اجرای لایحه رتبه‌بندی معلمان درک کنند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۳
0
0
نمایندگان محترم به داد معلمان برسند زندگی و شأن معلمان خیلی تضیف شده حتی جوابگوی نیاز های روزمره زندگی خود نیستند
عباس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۳
0
0
من اول مهر امسال بازنشسته شدم آیا حق من و هزاران فرهنگی مثل من هم در رتبه بندی ادا می‌شود یا باز ....
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: