تاریخ انتشار: ۱۲:۲۵ - ۱۹ مهر ۱۴۰۰
تعداد نظرات: ۲ نظر

مزرعه کروکودیل مشهد با هدف تکثیر, پرورش و گردشگری است/ هیچ مجوزی برای کشتار کروکودیل‌ها صادر نمی‌کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی بیان کرد: هرگونه اقدامی اعم از فروش داخلی یا خارجی، واگذاری، انتقال و کشتار کروکودیل‌های این مزرعه و یا فروش تخم آنها باید با هماهنگی و مجوز اداره کل صورت گیرد که در غیر این‌صورت، بهره‌بردار، تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

مزرعه کروکودیل مشهد با هدف تکثیر, پرورش و گردشگری است/ هیچ مجوزی برای کشتار کروکودیل‌ها صادر نمی‌کنیم.

رویداد۲۴ به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ، تورج همتی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی در این باره گفت: هرگونه اقدامی اعم از فروش داخلی یا خارجی، واگذاری، انتقال و کشتار کروکودیل‌های این مزرعه و یا فروش تخم آنها باید با هماهنگی و مجوز اداره کل صورت گیرد که در غیر این‌صورت، بهره‌بردار، تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

 همتی با اشاره به شائبه های بوجود آمده در مورد واردات ۸۰ کروکودیل به کشور و مجوزهای  صادر شده برای فعالیت این مزرعه گفت : موافقت اصولی با احداث مزرعه پرورش کروکودیل مشهد سال ۹۳ صادر شد اما صدور پروانه بهره‌برداری، به زمانی موکول شد که سرمایه‌گذار، تمام ضوابط تعیین‌شده در دستورالعمل‌های سازمان محیط زیست و باید و نبایدهایی که به صورت مکتوب به آنها اعلام کرده بودیم را رعایت کند.


بیشتر بخوانید: واردات ۸۰ سر کروکودیل به مشهد + فیلم


وی افزود:  با توجه به اینکه مباحث آموزشی ، گردشگری و تحقیقاتی  محور اصلی فعالیت این مزرعه است ، در این زمینه حساسیت‌هایی به لحاظ امنیت گردشگران  و سایر بازدیدکنندگان داشتیم که توسط سرمایه‌گذار رفع شد. در نتیجه امسال با هماهنگی سازمان مرکزی، مجوز بهره‌برداری و واردات کروکودیل را صادر کردیم .

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی  در ادامه این خبر گفت : فعالیت این مزرعه با رعایت تمامی پروتکل ها به عنوان یک سایت مادر و مرجع در خراسان رضوی برای تأمین گونه های مورد نیاز سرمایه گذاران برای سایت های گردشگری و باغ وحش های داخل و خارج کشور و نمایشگاه های خزندگان نیز است .

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی در ادامه متذکر شد: یکی از نگرانی‌های مطرح شده در فضای مجازی این است که برای خوراک کروکودیل‌ها از سگ و گربه استفاده می‌شود در حالی که در پروانه بهره‌برداری از مزرعه کروکودیل‌های مشهد قید شده است که تهیه غذای جانوران باید با نظارت دستگاه‌های مربوطه از جمله محیط زیست به صورت بهداشتی و از مبادی قانونی و بهداشتی انجام می گیرد.

همتی با اشاره به اعتراضات سمن‌ها نسبت به مزرعه پرورش کروکودیل تاکید کرد: متاسفانه این دلخوری‌ها در پی یک سوء تفاهم رسانه‌ای به وجود آمد و برخی از علاقه‌مندان محیط زیست، توضیحات اینجانب در خصوص ارزش پوست کردوکودیل را این گونه برداشت کردند که اداره کل به دلیل ارزش پوست کروکودیل با کشتار و صادرات پوست و گوشت کروکودیل‌ها دراین مزرعه موافقت کرده ، این در حالی است که پروانه‌ صادر شد پروانه‌ بهره‌برداری است نه مجوز کشتار و صادرات.

منبع: سازمان حفاظت محیط زیست

 

خبر های مرتبط
برچسب ها: تصاویر روز
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
0
1
اقای همتی خ..خودتی شما میگی مجوزبهره برداری دادی نه مجوز کشتار مثه این میمونه بگی من مجوز دامداری دادم نه مجوز کشتار
ناشناس
|
United States of America
|
۱۶:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
0
1
حیوان قحطی بود که کروکودیل پرورش می دهید ؟ یک حیوان خوب
پرورش بدهید . نسل این لعنتی ها باید منقرض شود
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: