تاریخ انتشار: ۱۰:۳۶ - ۲۳ مهر ۱۴۰۰

تا یک ماه آینده بورس مدام می‌ریزد!

بورس این روزها افت شدیدی کرده و تحلیلگر بورس دلیل آن را وجود چند ابهام در بورس می‌داند و بر این باور است که با رفع آنها، بورس از حالت نوسانی خارج خواهد شد.

پیش بینی بازار سهام

رویداد۲۴ تحلیلگر بورس سعید جعفری، با تاکید بر اینکه مشکل بورس در این روزها عدم وجود تقاضاست، اظهار کرد: درحال‌حاضر در بورس به دلایل مختلف خریدارهای قدرتمندی وجود ندارد. با اینکه نرخ سهام شرکت‌ها از نگاه تحلیلگران جذاب است و سهامداری کاملا توجیه دارد اما برای بخشی از سرمایه‌گذاران که به صورت دوره‌ای وارد بازار سرمایه می‌شوند، بورس به چند دلیل جذاب نیست.

وی ادامه داد: نخست چشم‌انداز مبهم سیاست خارجی دولت جدید است. چرا که مشخص نیست برنامه دولت برای مذاکرات دقیقا چیست و این موضوع روی نرخ دلار در کوتاه مدت تاثیر می‌گذارد. در همین روزها هم با صحبت هایی درمورد احتمال شروع مذاکرات نرخ دلار دوباره کاهش پیدا کرده است و این موضوع باعث می‌شود دارایی‌ها به رکود بروند. از سوی دیگر به فصل ارائه بودجه سال ۱۴۰۱ نزدیک می‌شویم. این باعث احتیاط بیشتر سرمایه‌گذاران می‌شود، آنها منتظر هستند تا مشخص شود دولت سیزدهم در نخستین سالی که قرار است بودجه خود را ارائه دهد چه نگاهی به متغیرهای اصلی که روی سهام شرکت هایی بورسی اثر میگذارند دارد؛ متغیرهایی مانند مانند حامل‌های انرژی.


  بیشتر بخوانید: سیگنال منفی رئیس جدید بانک مرکزی به بورس/ بازار سرمایه تا پایان مهرماه ریزشی خواهد بود؟


  این تحلیلگر بازار سرمایه با اشاره به انتشار اوراق توسط دولت گفت: همچنین دولت حجم زیادی از اوراق دولتی را برای کسری بودجه منتشر می‌کند و این باعث رکود بیشتر بازار سرمایه و ضعیف شدن طرف تقاضا می‌شود. همچنین باعث می‌شود بسیاری از سهم‌ها با اینکه ارزنده هستند تقاضا نداشته باشند.

  جعفری در ادامه درمورد وضعیت بازار سرمایه در آینده کوتاه مدت نیز توضیح داد: من فکر میکنم فضای ابهام وعدم رشد بازار تا اوایل آذرماه ادامه داشته باشد. تا حدود یک ماه همچنان بازار نوسانی و حتی رو به پایین است اما نمیتوان گفت ریزش دارد. از آذرماه که وضعیت بودجه مشخص می‌شود و قیمت‌های جهانی هم ریزش نخواهند کرد، تقاضا در بازار زیاد می‌شود و بیشتر شاهد رشد قیمت‌ها خواهیم بود.

  منبع: ایسنا
  خبر های مرتبط
  برچسب ها: بازار بورس
  نظرات شما
  نام:
  ایمیل:
  * نظر: